सुशीलको चित्त दुखेपछि ‘उच्च संयन्त्र’को बैठक अलपत्र

१३ जेष्ठ २०७०, सोमबार १४:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ जेठ । नयाँ बानेश्वरस्थित विशेष समितिको कार्यालयमा आज बस्ने भनिएको उच्च स्तरीय राजनीतिक संयन्त्रको बैठक आयोजना नभई स्थगित भएको छ । कांग्रेस सभापति सुशील कोइरालाको अनुपस्थितिका कारण बैठक बस्न नसकेको बुझिएको छ । संयन्त्रमा रहेको एनेकपा माओवादी, एमाले तथा मधेसी मोर्चाका नेताहरु समयमै बैठकस्थल पुगे पनि कोइराला खबरै नगरी पार्टी कार्यक्रमका लागि भन्दै सोमबार बिहानै बन्दिपुर (तनहुँ)तिर लागेका छन् । 
दलहरुबीचको सबै विवाद आजकै बैठकबाट मिलाएर तत्काल चुनावको मिति तोक्ने वातावरण मिलाउने भनी दलहरुबीच आइतबार नै सहमति भएको थियो । यस हिसाबमा आजको बैठक महत्वपूर्ण थियो । तर, कोइरालाको अनुपस्थितिले यस प्रक्रियामा अब ढिलाई हुने भएको छ ।
बताइएअनुसार कोइरालाले जानाजान यसरी बैठकको प्रक्रिया अवरुद्ध गराइदिएका हुन् । पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमसँग सन्तुष्ट नरहेका कोइराला रेग्मीले प्रधानन्यायाधीशबाट राजीनामा दिनुपर्छ भनी आफूले दिएको अभिव्यक्तिको आफ्नै उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले घोर विरोध जनाएपछि रुष्ट बनेका थिए, यसै कारण उनी उच्च स्तरीय राजनीतिक संयन्त्रको बैठक छलेर बन्दिपुर हिँडेका कोइरालानिकट एक कांग्रेस कार्यकर्ताले बताए ।
शनिबार इलामको एक सार्वजनिक कार्यक्रममा बोल्दै कोइरालाले चुनाव सुनिश्चित गर्न रेग्मीले प्रधानन्याधीशको पदबाट राजीनामा दिनुपर्ने बताएका थिए । पछिल्ला राजनीतिक घटनाक्रमहरु र विशेषतः रेग्मी र लोकमानसिंह कार्कीको नियुक्तिसँग कोइराला सन्तुष्ट नरहेको बुझिएको छ । ती विषयहरुमा आफ्नै पार्टीका मुख्य नेताहरुमाझ र संयन्त्रमा पनि एक्लै पर्दै जाँदा कोइरालाको खिन्नता गहिरिएको विश्लेषकहरुको धारणा छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।