एमाओवादीले झालाई स्थायी समिति सदस्य र हिसिलालाई पार्टी कोषको जिम्मा दिने

१२ जेष्ठ २०७०, आईतवार १८:३१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ जेठ । एकीकृत नेकपा माओवादीको केन्द्रिय समितिको बैठक आगामी २५ गतेदेखि बस्ने भएको छ । बैठकको मुख्य एजेण्डा पार्टीका पदाधिकारीहरुको चयन, फेरबदल र नवप्रवेशीहरुको व्यवस्थापन गर्नुका साथै केन्द्रिय समितिलाई विस्तार गरी पूर्णता दिनु रहेको स्रोतले जनाएको छ । 
बताइएअनुसार एमालेलाई लात मारेर हालै एमाओवादी छिरेका रामचन्द्र झालाई स्थायी समिति सद्यस्य र उर्मिला अर्याललाई पनि विशेष जिम्मेवारी प्रदान गर्ने सोच प्रचण्डले बनाएका छन् । नवप्रवेशीलाई राम्रो स्थान दिँदा पार्टीका पुरानाहरु भड्किने सम्भावना रहे पनि उनीहरुलाई जसरी पनि थम्थम्याएर बिरोधमा उत्रन नदिने रणनीति प्रचण्डको रहेको छ । भावी निर्वाचनलाई मध्यनजर गर्दै प्रचण्डले अन्य दलका नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई आफ्नो पार्टीमा यथासक्य भित्र्याउने उद्देश्यले नयाँलाई स्थान दिने र आफ्नाहरुलाई थुम्थुम्याउने राणनीति अख्तियार गर्न लागेको स्रोतको दाबी छ ।
स्मरण रहोस्, एमाओवादी नेतृत्वले एमालेका अन्य कैयन उच्च तहका नेता तथा कार्यकर्ताहरु आफ्नो पार्टीमा प्रवेश गर्न लागेका दाबी गर्दै आएको छ ।
एमाओवादीको केन्द्रिय बैठकले हिसिला यमीलाई कोषाध्यक्षको जिम्मेवारी दिने स्रोतले जनायो । हेटौँडा महाधिवेशनका बेला गुट विवादले सचिव र कोषाध्यक्ष चयन हुन सकेको थिएन। बैठकबाट चार सचिव, एक कोषाध्यक्ष र वरिष्ठ पोलिटब्युरो सदस्यलाई स्थायी समितिमा बढुवा गर्ने तयारी छभने पदाधिकारीमध्ये चार सचिवमा कृष्णबहादुर महरा, वर्षमान पुन, टोपबहादुर रायमाझी, गिरिराजमणि पोखरेललाई बनाउने विषय करिब करिब टुंगो लागिसकेको छ । यस्तै जनार्दन शर्मालाई स्थायी समितिमा लैजाने र सन्तुलन मिलाउन भट्टराई पक्षबाट राम कार्कीलाई पनि स्थायी समितिमा लगिने सम्भावना छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहले केन्द्रीय सदस्यहरुलाई पार्टीको परिचयपत्र र नागरिकतासहित उपस्थित हुन निर्देशन दिएको छ ।

काठमाडौं । झापा जिल्लाको बिएण्डसी शिक्षण अस्पताललाई सम्बन्धन दिने तयारी भएको प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बताए । उनले आज बिर्तामोडस्थित

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री