गोविन्द मैनालीलाई जापानबाट ६ करोड क्षतिपूर्ति प्राप्त हुने

१० जेष्ठ २०७०, शुक्रबार १३:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० जेठ । जापानी युवतीलाई बलात्कार गरी हत्या गरेको अभियोगमा १५ वर्ष जेल परेर पछि निर्दोष सावित भएका झापाका गोन्दि मैनालीले दाबी अनुसारको क्षतिपूर्ति पाउने भएका छन् । उनलाई ९६ करोड ८० लाख येन (६ करोड रुपैयाँ) क्षतिपूर्ति प्रदान गर्नुपर्ने फैसला टोकीयो अदालतले गरेको बताइएको छ । 
ुमैनालीले कहिलेसम्ममा सो रकम प्राप्त गर्ने निश्चित भइनसकेको भए पनि त्यसका लागि धेरै समय कुर्नु नपर्ने जानकारी दिइएको बताइन्छ । मैनालीका जापानी कानुन व्यवसायीले त्यो रकम प्राप्त गर्न प्रक्रिया मिलाइरहेको समाचारमा जनाइएको छ ।
बलात्कार र हत्याको अभियोगमा १५ वर्ष सजाय भुक्तान गरेपछि उनले ९ महिनाअघि मुद्दा जितेका थिए । त्यसको केहि महिनामा क्षतीपूर्ती माग गर्दै उनी फेरी अदालत गएका थिए भने आफ्नो मागअनुसारकै फैसला भएकोमा मैनाली दंग छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय