बुटवलमा पहिलो पटक अटोमेसन एण्ड रोवर्टिक एक्स्पो सम्पन्न

९ जेष्ठ २०७०, बिहीबार ०७:५८ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ९ जेठ । रेक्स एजुकेसन फउण्डेसन बुटवल र भारतको समालखा ग्रुप अफ इन्ष्टिच्यूसनको संयुक्त आयोजनामा बुटवलम पहिलो पटक अटोमेसन एण्ड रोवर्टिक वर्कशिप एक्स्पो बुधबार सम्पन्न भएको छ । अध्ययनका लागि बाहिर जान लागेका बिद्यार्थीलाई लक्षित गरी आयोजना गरिएको एक्स्पोमा रोवोर्टले कसरी काम गर्छ भन्ने कुरा देखाइएको थियो भने मानिसले बनाएको रोबोर्टले आफूलेभन्दा बढी काम कसरी गर्छ भन्ने पनि एक्स्पोमा अवलोकन गराइएको रेक्स एजुकेसनका फउण्डेसन बुटवल शाखाका सञ्चालक अनिल पाण्डेले जानकारी दिए । 
भारतको समालखा ग्रुप अफ ईण्डष्ट्रिजमा इञ्जिनीयरिं अध्ययन गर्ने बिद्यार्थीहरुले निर्माण गरेको रोबोर्ट मार्फत सो कलेजको इन्फरमेसन पनि गराइएको हो । रोबोर्टले कसरी धान काट्छ, रोप्छ, कसरी हिंड्छ जस्ता कुराहरुको बारेमा प्राबिधिकहरुले जानकारी गराएका थिए । सो कलेजमाएम टेक, बिटेक, एमबिए र बिबिए अध्ययन अध्यापन गराउदै आएको र थप नेपालका बिद्यार्थी लैजानका लागि कलेजको बारेमा सुचना प्रवाह पनि गरिएको कलेजका म्यानेजर जुगल किशोरले जानकारी दिए ।
सो कलेजमा अध्ययन गर्न चाहने बिद्यार्थीकालागि यस क्षेत्रबाट रेक्सले बिद्यार्थी पठाउने अनुमतिलिएर पहिलो चरण बिद्यार्थी पठाउने तयारी गरेको छ । सो कलेजमा अध्ययन गर्नकालागि नेपालबाट जाने एक जना बिद्यार्थीकालागि करिव ६ लाख रुपैंया लाग्ने छ भने रेक्स मार्फत जाँदा ४ लाख बढीमा अध्ययन पुरा गर्न सकिने पनि कलेजका म्यानेजर किशोरले बताए । त्यस्तै रेक्सले ७ वर्षको अवधिमा बुटवलबाट करिव ५ सय बिद्यार्थीलाई अवरोड स्टडीका लागि आईईएलटिस गराएर युके, युएसए, अष्ट्रेलीया, न्यूजिल्याण्ड, लाडभिया लगायतका देशमा अध्ययनका लागि पठाइ सकिएको पनि पाण्डेले जानकारी गराए ।
निशुल्क रुपमा आयोजना गरिएको एक्स्पोमा अभिभावक र बिद्यार्थी गरि करिव सय जना सहभागि थिए । उनीहरुलाई सर्टिफिकेट प्रदान गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा केपी ओली समूहको स्थायी कमिटीको बैठक आज पनि बस्दै छ । संसद विघटनको कदमलाई सर्वोच्च अदालतले असंवैधानिक

प्रत्येक वर्ष माघ शुक्ल द्वादशीका दिन साँखुस्थित शालिनदी क्षेत्रमा करिब डेढ सय वर्षदेखि हुने गरेको भीमसेन जात्रा सांस्कृतिक झाँकीसहित सम्पन्न

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-नेपाल समूहले आफ्ना सांसदहरुलाई तत्काल काठमाडौँ उपत्यका नछाड्न निर्देशन दिएको छ । सो समूहको

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पाटी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहका दुईजना अध्यक्षले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको निवासमा पुगेर भेटवार्ता गरेका छन्