मधेसलाई भारतबाटै खतरा रहेको मातृकाको दाबी

९ जेष्ठ २०७०, बिहीबार ०७:२६ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, ९ जेठ । नेकपा माओवादीका संयोजक मातृका यादवले मधेसलाई खतरा छ भने त्यो भारतीयहरुबाट नै भएको दाबी गरेका छन् । माओबादीनिकट बिद्यार्थी संगठनद्धारा भैरहवा क्याम्पसमा आयोजित बिद्यार्थीको सभालाई सम्बोधन गदै उनले वर्तमान प्रधानमन्त्री चोरहरुको संरक्षक डाँकाजस्तै भएको समेत टिप्पणी गरे ।
लोकमानसिंह कार्किलाई दलहरुले अख्तियार प्रमुखमा सिफारिस गर्नुको मुल कारण आफुहरुले गरेको भ्रष्टाचार लुकाउने प्रयास भएको भन्दै यादवले यो सबै काम भारतीयहरुको इशारामा भइरहेको दाबी गरे । भारत मधेसलाई पनि बलियो र सक्षम देख्न चाहँदैन भन्दै उनले मधेसी दलहरुमा टुटफुट आउनुमा भारतकै योगदान रहेको खुलासा गरे । यस हिाबमा मधेसलाई भारतबाटै खतरा रहेको यादवले बताए ।
उनले विद्यार्थीहरु जुन जुन संगठनमा भए पनि नराम्रो कुराको बिरोध गर्न चुक्नु नहुने सुझाव दिए । गलत र फटाहा प्रवृतिको विराध गरेर ठेगानमा ल्याउने कोसीस नगरे कुनै पनि संगठनमा बसेर विद्यार्थीले देश बनाउने होइन बिगार्ने काममा मात्रै सघाउ पुर्याउन सक्ने टिप्पणी गरे । विद्यार्थी भएर देश बिगार्ने कर्ममा नलाग्नुहोस्, उनले सुझाव दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट