काली माताका मुर्तिको प्राण—प्रतिष्ठा

७ जेष्ठ २०७०, मंगलवार ०८:५९ मा प्रकाशित

रुपन्देही, ७ जेठ । बुद्धमावली क्षेत्र देबदह–५ मा रहेका २ वटा मन्दिरमा एकैपटक नयाँ मुर्तिको प्राण—प्रतिष्ठा गरिएको छ । सोमबार आयोजित एक भब्य समारोहका बिच शितलनगरमा रहेको दुर्गा मन्दिरमा दुर्गा भवानीको मूर्ति र सोहि स्थानकै महाकाली मन्दिरमा काली माताको नयाँ मूर्तिको प्राणप्रतिष्ठा गरिएको हो ।
प्राण—प्रतिष्ठाअघि देबदह शितलनगरबाट बाजागाजा नााचगानसहित सयौंको संख्यामा श्रद्धालुहरुको उपस्थितीमा मूर्तिलाई रथारोहण गरि खैरेनी बजार पुर्‍याएर मन्दिरमा ल्याई स्थापना गरिएको हो । ति मूर्तिहरु भारतको राजस्थानबाट २२ लाख रुपैंयाको लागतमा नेपाल भित्र्याइएको मन्दिरका योजनाकार गोपालप्रसाद ढकालले बताए । ति दुई मन्दिर निर्माणका लागि १/१ करोडको लगानी रहेको मन्दिर संरक्षण समितिका अध्यक्ष डिल्लीराज मरासिनीले बताए । दुर्गा भवानीको मन्दिर स्थानियको आर्थिक सहयोगमा निर्माण गरिएको हो भने महाकालीको मन्दिर स्थानिय गोपाल प्रसाद ढकालको लगानीमा निर्माण भएको बताइएको छ ।
– चन्दकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । देशभरका ६ महानगरपालिकामा सत्तारुढ गठबन्धनले अधिकांशमा अग्रता बढाइरहेको छ । पछिल्लो मत परिणामअनुसार पाँच महानगरमा गठबन्धनको अग्रता छ भने

कैलाली । कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिकामा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले आफ्नो अग्रतालाई झन फराकिलो बनाउँदै लगेका छन् । २३ हजार २२३

झापा । झापामा एक नगरपालिकासहित चार स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । बुधबार बिहानसम्म चार स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी