टमाटरको उचित मूल्य नपाउंदा कृषकहरु चिन्तित

५ जेष्ठ २०७०, आईतवार १०:३४ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही , ५ जेठ । टमाटरको उचित मूल्य नपाउँदा यहाँका कृषकहरु चिन्तित बनेका छन् । पछिल्लो समयमा जिल्लामा टमाटरको उत्पादन उल्लेख्य मात्रामा बृद्धि भएपछि यस क्षेत्रमा टमाटरको मूल्य घटेको छ ।प्रति किलो ५ रुपैया पनि विक्रि गर्न मुश्किल हुन थाले पछि कृषकहरुको खेतवारीमै टमाटर कुहिन थालेको छ ।
जिल्लाको तरकारी उत्पादनको पकेट क्षेत्र मानिने धनकौली, निग्लिहवा, तिलौराकोट लगायतका गाविसका कृषकहरुले व्यवसायिक रुपमा टमाटर खेती गर्दै आएका छन् । सवै वस्तुको मूल्य बढ्दै गए पनि तरकारीको मुल्य नबढेको भन्दै तरकारी खेतीबाट आफुहरु निराश वन्दै गएको बताएका छन। धनकौली गाविसमा मात्रै करीब २० हेक्टर क्षेत्रफलमा टमाटर लगाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैङ्कले १० अर्ब रुपैयाँको विकास ऋणपत्र बिक्री गर्ने भएको छ । यसका लागि बोलकबोलको सूचना सार्वजनिक

काठमाडौँ।नेपाल आयल निगमले इन्डियन आयल कर्पोरेसन (आर्इओसी)लाई १३ अर्ब २० करोड रुपैयाँ भुक्तानी गरेको छ । सञ्चित बचत शून्यमा झरेपछि

रसुवा । टिमुरेमा निर्माणाधीन सुक्खा बन्दरगाहको काम क्रमिकरूपले अगाडि बढ्न थालेको छ । नेपाल–चीनबीचको आयात निर्यात सामग्री परीक्षणमा सहज बनाई

काठमाण्डौं ।चालु आर्थिक वर्षको पहिलो छ महिनामा आयातसँगै निर्यातमा समेत बृद्धि भएको छ । सो अवधिमा रु नौ खर्ब ९९