लोकमानको बिरोध निर्वाचन भाँड्ने काम : महरा

४ जेष्ठ २०७०, शनिबार २१:५८ मा प्रकाशित

उदयपुर, ४ जेठ । चार दलबीच थ्रेस होल्ड, संविधानसभा सदस्य संख्या, निर्वाचन क्षेत्रलगायतका मुद्दामा अझै कसुरा मिल्न नसकेका कारण निर्वाचनको मिति तोक्ने कार्यमा ढिलाई भइरहेको छ । दलहरुबीच अझै कुरा मिल्ने भरपर्दो संकेत देखिएको छैन । तर, एकीकृत माओवादीका नेता कृष्णबहादुर महराले एक हप्ताभित्रै संविधानसभा निर्वाचनको मिति घोषणा हुने दाबी गरेका छन्। 
क्रान्तिकारी पत्रकार सङ्घ उदयपुरद्वारा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले ठूला चारदल र वर्तमान सरकारबीच निर्वाचनको विषयमा छलफल भइसकेकाले आगामी हप्ताभित्रै निर्वाचनको मिति घोषणा हुने बताए। महराले नेकपा–माओवादी बाहेक अन्य ११ दलले पनि निर्वाचनमा भाग लिन तयारी गरिहेकाले निर्वाचन भएरै छाड्ने दाबी गरे।
लोकमान सिंह कार्कीको मुद्दा उठाएर हंगामा गर्नेहरुलाई निर्वाचन भँडुवाको संज्ञा दिँदै महराले हिजो राजाको शासनकालमा भएका सेना, प्रहरी तथा नेताहरुसमेत बढुवा भएर राज्यको विभिन्न अङ्गमा काम गरिहेका छन् भने लोकमानको मात्र कुरा उठाएर अवैधानिक भन्नु उपयुक्त नभएको तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।