युएन शान्तिसेनाका अपहरित सैनिक अधिकारीहरु मुक्त

२ जेष्ठ २०७०, बिहीबार १३:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ जेठ । संयुक्त राष्ट्रसंघको शान्ति मिसनमा खटिएका नेपाली सेनाका सेनानी उज्ज्वल केसीसँगै फिनल्यान्ड र न्युजिल्यान्डका एकएक जना सैनिक अधिकृतलाईलाई सिरियाको सरकारविरोधी फ्रि सिरियन आर्मी समूहले बुधबार बन्धक बनाई मुक्त गरेको नेपाली सेनाले पुष्टि गरेको छ। बन्धक बनाएको पाँच घन्टापछि उनीहरुलाई मुक्त गरिएको थियो । नेपाली सेनाका प्रवक्ता तथा सहायक रथी सुरेश शर्माका अनुसार करिब पाँच घन्टा बन्धक बनाएपछि उनीहरुलाई मुक्त गरिएको हो । सेनानी केसीलगायत अपहरित तीनै जना इजरेलको जेरुसेलममा मुख्यालय रहेको संयुक्त राष्ट्रसंघ युद्धविराम पर्यवेक्षण संगठन (युएनटिएसओ)मा पर्यवेक्षकका रुपमा कार्यरत छन् । इजरेल–सिरिया बोर्डर गोलान हाइटस्थित पोस्टमा सुतिरहेका बेला उनीहरुलाई अपहरण गरिएको थियो।
बन्धक बनाइएका तीनै देशका सेनाको साथमा रहेको ल्यापटप, राहदानी, क्यामरा, मोबाइल, घडीलगायत सम्पूर्ण व्यक्तिगत तथा संगठनका सामग्री फ्रि सिरियन आर्मी समूहले लुटेको थियो। गत आइतबार मात्र इजरेल–सिरिया बोर्डरमा चार जना राष्ट्रसंघका पर्यवेक्षकलाई बन्धक बनाई लुटिएको थियो।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । देशभरका ६ महानगरपालिकामा सत्तारुढ गठबन्धनले अधिकांशमा अग्रता बढाइरहेको छ । पछिल्लो मत परिणामअनुसार पाँच महानगरमा गठबन्धनको अग्रता छ भने

कैलाली । कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिकामा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले आफ्नो अग्रतालाई झन फराकिलो बनाउँदै लगेका छन् । २३ हजार २२३

झापा । झापामा एक नगरपालिकासहित चार स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । बुधबार बिहानसम्म चार स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी