माथिल्लो कर्णाली नेपालीले बनाउन पाउनु पर्ने जनमोर्चाको माग

३१ बैशाख २०७०, मंगलवार १७:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौँ, ३१ वैशाख । माथिल्लो कर्णाली जलविद्युत् आयोजनालाई नेपाली लगानीकर्ताले नै निर्माण गर्नुपर्ने भन्दै  राष्ट्रिय जनमोर्चाले मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष खिलराज रेग्मीलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ ।  जनमोर्चाले बुझाएको ज्ञापनपत्रमा सो आयोजनामा जम्मा दुई हजार दुई सय मिटर मात्रै सुरुङ खन्नुपर्ने, बाँध स्थलको प्राकृतिक भूबनोटसमेत अनुकूल रहेको उत्पादित बिजुली प्रतियुनिट रु. दुईभन्दा कम लागतमा उत्पादन हुने देखिएको भन्दै सो आयोजनालाई विदेशीले भन्दा पनि नेपालीले नै निर्माण गर्नुपर्नेमा जोड दिएको अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीले जानकारी दिनुभयो ।
नेपाल सरकार जलस्रोत मन्त्रालय र भारतको जिएमआर कम्पनीका बीच २४ जनवरी सन् २००८ मा सम्झौता भई सो आयोजना अगाडि बढाइएको थियो । सरकारले भारतीय प्रवद्र्धक जिएमआरलाई पहिलोपटक जम्मा तीन सय मेगावाटको सर्वेक्षण अनुमति दिएको थियो भने पछि सो आयोजनाको क्षमता नौ सय मेगावाट बनाइएको थियो । आयोजनालाई नेपाल सरकारले राष्ट्रिय गौरवको आयोजनमा राखेर लगानी बोर्डमार्फत आवश्यक प्रक्रिया अगाडि बढाइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय