शान्ति र सुरक्षाका लागि संचारमाध्यमको ठूलो हात : प्रजिअ पन्थी

३१ बैशाख २०७०, मंगलवार १६:३१ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ३१ वैशाख । रुपन्देहीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी बालकृष्ण पन्थीले जिल्लामा शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने सवालमा कसैसँग पनि सम्झौता नगर्ने बताउनुभएको छ । प्रकाशन समाज रुपन्देहीले बुटवलमा गरेको अन्तरक्रिया तथा छलफल कार्यक्रममा उहाँले यस्तो कुरा बताउनुभएको हो ।
रुपन्देहीको शान्ति र सुरक्षा कायम गर्ने कुरामा म सधैं प्रतिबद्ध रहने छु’, उहाँले भन्नुभयो– ‘निष्पक्ष र यथार्थको बाटो कुनै पनि हालतमा छाड्नेछैन ।’ उहाँले आग्रह र पूर्वाग्रहको आधारमा कुनै पनि काम नगर्ने प्रतिबद्धता पनि सो अवसरमा व्यक्त गर्नुभएको थियो । रुपन्देही जिल्ला हरेक कुराबाट संवेदनशील रहेको भन्दै उहाँले यहाँ हुने कुनै पनि घटनाका अपराधीलाई कानुनको दायरामा ल्याएरै छाड्ने दावीसमेत गर्नुभयो । त्यस्तै शान्ति र सुरक्षाका लागि संचार माध्यमको ठूलो हात रहने भएकाले संचार माध्यमले चाहेका सूचना तत्कालै पाउने वातारवरण समेत मिलाइदिने बताउनुभयो । ‘मिडियाले जे भनेका छन् त्यो मैले मान्नुपर्छ भन्ने छैन, मैले जे भनेको छु त्यो समाचारमा लेखिनुपर्छ भन्ने हैन’, प्रजिअ पन्थीले भन्नुभयो– ‘जे भए पनि समाचार निष्पक्ष हुन जरुरी छ ।’ सो अवसरमा पत्रकारहरुको सुरक्षाका लागि जस्तोसुकै कदम चाल्न पनि पछि नपर्ने कुरामा समेत उहा“ले जोड दिनुभएको थियो । ‘एक पत्रकारको सुरक्षा गर्ने हो भने एक लाख जनताको सुरक्षा हुन्छ भन्ने कुरा मैले राम्रोसँग बुझेको छु’, उहाँले भन्नुभयो– ‘मिडियाको र मिडियामा कार्यरत पत्रकारहरुको सुरक्षाका लागि जिल्ला प्रशासन कार्यालयले विशेष ख्याल गर्ने छ ।’ त्यस्तै पत्रकारहरुले चाहेको र खोजेको सूचना कुनै पनि कार्यालयले नदिए आफूलाई तत्कालै जानकारी दिन समेत आग्रह गर्नुभएको छ ।  कार्यक्रममा  पत्रकार बालकृष्ण चापागाई, दिपक ज्ञावली  लगायतले स्थानियले  बिज्ञापन पाउन नसकेको गुनासो समेत  गरेका थिए  ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।