गुल्मीलाई प्लाष्टिकमुक्त जिल्ला बनाइने

३० बैशाख २०७०, सोमबार १७:३९ मा प्रकाशित

गुल्मी, ३० वैशाख । कालो प्लाष्टिकमुक्त जिल्ला गुल्मीलाई अव प्लाष्टिकमुक्त बनाउने अभियान शुरु भएको छ । गुल्मी उद्योग बाणिज्य संघको पहलमा प्लाष्टिकमुक्त जिल्ला बनाउने अभ्यास थालिएको हो । अभियानलाई सफल पार्नको लागि बाणिज्य संघले अब फाइवर झोला प्रयोग गर्न सबै उपभोक्ताई व्यबस्था गर्ने भएको छ ।
प्लाष्टिकमुक्त जिल्ला बनाउने अभियान सफल पार्न वाणिज्य संघले फाईबर झोला उत्पादन गर्ने भएको छ । जिल्लामै फाईबर झोला उत्पादन गरी सर्वसाधारणलाई त्यसको प्रयोगका लागि जनचेतना जगाउने कार्यक्रममा शुरु भएको उद्योग बाणिज्य संघ गुल्मीका महासचिव कृष्णप्रसाद पोखरेलले बताए ।
अहिले महिलाहरुलाई एकमहिने फाइवर झोलाको बुनाई तालिम शुरु गरिएको र तालम पछि उद्योग स्थापना गरेर जिल्लामै फाईबर झोलाको आपूर्ति गरिने उनले बताए । घरेलु तथा साना उद्योग विकास कार्यालय, उद्योग बाणिज्य संघ गुल्मी र जिल्ला बिकास समिति गुल्मीको आयोजना तथा आथिर्क सहयोगमा १२ जना बेरोजगार महिलाको लागी झोला बुनाई तालिम प्रदान गरिएको हो ।
तालीम संचालनको लागि कल्याणकारी महिला समुहबाट १२ जना महिलाहरु छनौट भएका छन् । तालिमको लागी जिल्ला बिकास समितिले ५० हजार, घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयले ८० हजार, उद्योग बाण्ँिज्य संघले ४० हजार, जनकल्याणकारी महिला समुहले २० हजार र नेपाल उद्योग बाण्ँिज्य महासंघका बरिष्ठ उपाध्यक्ष भारष्करराज राजकर्णिकारले ५० हजार १ रुपैयाँ उपलब्ध गराउने घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयका कृष्णप्रसाद पोखरेलले बताए ।
– चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

जुम्ला । जुम्लाको पशुअस्पताल तथा पशुसेवा कार्यालयले आह्वान गरेको प्रस्तावनामा जुम्लाका भेडापालक कृषकले निवेदन दिएका छन् । कर्णाली प्रदेश सरकारले