काठमाडौंमा अन्तर्राष्ट्रिय व्यापार मेला सुरु

२३ चैत्र २०६८, बिहीबार १०:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ चैत । राजधानी काठमाडौंमा आजदेखि अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारमेला सुरु भएको छ ।  नेपालमा लगानी गर्न चाहने विदेशी लगानीकर्ताका लागि साझा फोरम उपलब्ध गराउने उद्देश्यले नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारमेला आयोजना गरिएको आयोजक नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघले जनाएको छ । मेलाको राष्ट्रपति डा रामवरण यादवले उद्घाटन गर्नु भएको छ । मेलामा नेपाल, भारत, चीन, कोरिया, पाकिस्तान, बङ्गलादेश तथा भुटानबाट उत्पादित सामानहरु बिक्रीको लागि राखिएको नेपाल उद्योग वाणिज्य महासङ्घका वरिष्ठ उपाध्यक्ष भाष्करराज कर्णिकारले जानकारी दिनुभयो । मेलामा ३ सय ८० वटा स्टलमा ३ सय ५० कम्पनीका उत्पादित तयारी सामग्री रहने छन् । जसमा चीनका ३० वटा स्टलमा हर्वल, कृषि सामग्री, उर्जा विकास तथा निर्माण सामग्री, कोरिया हाइड्रोेपावर, भारतको ६ वटा, पाकिस्तान, बङ्गलादेशको सात–सात वटा स्टल रहने आयोजकले जनाएको छ ।    दक्षिण एसियाकै मुख्य अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारको रुपमा रहेको मेलामा नेपाली कृषिजन्य, हस्तकला, जडिबुटी, गलँैचा लगायतका सामग्रीहरु पनि राखिने छ । मेलामा नेपालमा लगानी गर्न इच्छुक विदेशीका लागि सहयोग पुगोस् भनी विभिन्न कम्पनी–कम्पनीबीच छलफलको आयोजना गरिनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डोटी । कोरोना भाइसको जोखिम कायमै रहेका बेला त्यसको बेवास्ता गर्दै सयौँ सुदूरपश्चिमेली काम खोज्नका लागि दिनहुँ भारत पस्न थालेका

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको