दोहामा जेल परेका शिक्षक गुरुङ रिहा

३० बैशाख २०७०, सोमबार ०८:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० वैशाख । इस्लाम धर्मको अपमान गरेको अभियोगमा कतारमा बन्दी तुल्याइएका नेपाली शिक्षक दोर्जे गुरुङलाई रिहा गरिएको बताइएको छ । दोहान्युजले जनाएअनुसार गुरुङका साथी, सहकर्मी र विद्यार्थीहरुसहितले उनको रिहाइका लागि अन्तर्राष्ट्रिय अभियान चलाएपछि उनको रिहाई सम्भव भएको हो । आफ्नै विद्यार्थीदरा धार्मिक अनादरको अभियोग लगाइएपछि गुरुङलाई जेल हालिएको थियो । उनी ुकतार एकेडेमी स्कुलुमा रसायनशास्त्रका शिक्षकका रुपमा दुई वर्षदेखि कार्यरत छन् ।
विद्यार्थीहरुले उनलाई ज्याकी च्यान जस्तो देखिने भनी जिस्काउने गरेको र यसै क्रममा विद्यार्थीसँग सामान्य विवाद भएको, २३ अप्रिलमा खाना खान लाग्दा एक जना विद्यार्थीले कुममा हात राखेर नाकमा औंलाले घोचिदिएपछि दोर्जेले हप्काएका र त्यसपछि विद्यार्थीहरुले प्रहरीमा उजुरी गरी पक्राउन लगाएको त्यहाँको मिडियाले जनाएको थियो। उजुरीपछि विद्यालय प्रशासनले निश्कासन गरेका उनी स्वदेश फर्कने तयारी गर्दैगर्दा पक्राउ परेका थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा संसदीय दलका नेता केपी शर्मा ओलीले दलको प्रमुख सचेतकमा विशाल भट्टराईलाई नियुक्त गरेका छन् ।

काठमाडौं । सत्तारुढ दलभित्र खटपट चरमोत्सर्गमा पुगेका बेला सरकारले ठूलो संख्या प्रमुख जिल्ला अधिकारी (प्रजिअ) सरुवा गरेको छ । गृह

युरोपेली संघ ‘ईयू’ मा कोरोना भाइरस ‘भ्याक्सिनेसन पासपोर्ट’ अर्थात खोप राहदानीको प्रयोग गर्ने तयारी थालिएको छ । ग्रीस र अस्ट्रियाले

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आकस्मिकरुपमा मन्त्रिपरिषद् बैठक बोलाएका छन् । बैठक शुक्रवार आज साँझ ५ बजेका लागि बोलाइएको