कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले शीर्ष नेताहरुसँग छलफल गर्ने

२३ चैत्र २०६८, बिहीबार १०:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ चैत । संविधानसभा मातहतको कार्यव्यबस्था परामर्श समितिले संविधान लेखनमा भइरहेको प्रगति र सहमतिका लागि आवश्यक पर्ने समयवारे प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुसंग आज छलफल गर्दैछ । कार्यव्यबस्था परामर्श समितिको हिजोको बेठकले गरेको निर्णय अनुसार एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चामा आवद्व शीर्ष नेताहरुसँग आज छलफल हुन लागेको हो । बिहान साढे ११ बजेपछि सिंहदरवारमा छलफल सुरु हुनेछ । शीर्ष नेताहरुसँगको छलफलपछि मात्र संविधानका विवादित बुँदामा सहमतिको लागि केही समय उपलब्ध गराउने बारेमा कार्यव्यवस्था परामर्श समितिमा सहमति हुनेछ । काङ्ग्रेस प्रमुख सचेतक लक्ष्मण घिमिरेले अहिलेसम्म भएको प्रगति विवरणको बारेमा जानकारी लिएपछि उपसमितिलाई विवादका बुँदामा सहमति गर्न थोरै समय दिने निर्णय हुने जानकारी दिनुभयो । संवैधानिक समितिको गएको सोमवार बसेको बैठकले राजनीतिक सहमतिका लागि समय थपगर्ने निर्णय गरेको थियो । यसअघि चैत्र २० गतेसम्म सहमतिगर्न कार्यव्यबस्थाले समय दिए पनि पूर्वनिर्धारित समयमा सहमति जुटन सकेको छैन । ५ पटक सम्म गरी दिइएको ५० दिनको समयमा भावी संविधानका विवादका बुँदामा दलहरुबीच सहमति हुननसक्दा तोकिएको समयमा संविधान जारी हुनेमा उत्पनन शङ्का गाढाहुँदै गएको  विश्लेषण हुन थालेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार