कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले शीर्ष नेताहरुसँग छलफल गर्ने

२३ चैत्र २०६८, बिहीबार १०:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ चैत । संविधानसभा मातहतको कार्यव्यबस्था परामर्श समितिले संविधान लेखनमा भइरहेको प्रगति र सहमतिका लागि आवश्यक पर्ने समयवारे प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुसंग आज छलफल गर्दैछ । कार्यव्यबस्था परामर्श समितिको हिजोको बेठकले गरेको निर्णय अनुसार एकीकृत माओवादी, नेपाली काङ्ग्रेस, नेकपा एमाले र मधेसी मोर्चामा आवद्व शीर्ष नेताहरुसँग आज छलफल हुन लागेको हो । बिहान साढे ११ बजेपछि सिंहदरवारमा छलफल सुरु हुनेछ । शीर्ष नेताहरुसँगको छलफलपछि मात्र संविधानका विवादित बुँदामा सहमतिको लागि केही समय उपलब्ध गराउने बारेमा कार्यव्यवस्था परामर्श समितिमा सहमति हुनेछ । काङ्ग्रेस प्रमुख सचेतक लक्ष्मण घिमिरेले अहिलेसम्म भएको प्रगति विवरणको बारेमा जानकारी लिएपछि उपसमितिलाई विवादका बुँदामा सहमति गर्न थोरै समय दिने निर्णय हुने जानकारी दिनुभयो । संवैधानिक समितिको गएको सोमवार बसेको बैठकले राजनीतिक सहमतिका लागि समय थपगर्ने निर्णय गरेको थियो । यसअघि चैत्र २० गतेसम्म सहमतिगर्न कार्यव्यबस्थाले समय दिए पनि पूर्वनिर्धारित समयमा सहमति जुटन सकेको छैन । ५ पटक सम्म गरी दिइएको ५० दिनको समयमा भावी संविधानका विवादका बुँदामा दलहरुबीच सहमति हुननसक्दा तोकिएको समयमा संविधान जारी हुनेमा उत्पनन शङ्का गाढाहुँदै गएको  विश्लेषण हुन थालेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप