सार्वजनिक भाडाका बसले विद्यार्थी बोक्दा आमयात्रु मर्कामा

२९ बैशाख २०७०, आईतवार १२:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ वैशाख । सार्वजनिक भाडाका यातायातले विद्यार्थी बोक्दा आमयात्रु मर्कामा परेका छन् । बिहान दस बजे र बेलुका ४ बजे अधिकांश सार्वजनिक भाडाका यातायातले स्कूल, कलेज र निजी विद्यालयका विद्यार्थी बोक्ने गरेका छन् । सार्वजनिक सवारी साधन खरिद गर्दा एउटा उद्देश्य राखेर यातायात व्यवस्था कार्यालयमा दर्ता गर्ने, सार्वजनिक सावरी साधनको खरिद गर्ने तर आफुखुशी प्रयोग गर्दा सर्वसाधारण यात्रुहरुले लामो समयसम्म गाडी कुर्नुपर्ने वा खचाखच भरिएका सवारी साधनमा यात्रा गर्नुपर्ने अवस्था सिर्जना हुन्छ ।
निजी कलेज र विद्यालयका सञ्चालकहरुले भाडाका गाडीमा लगानी गरेकाले उनीहरुले आफ्नो स्वार्थअनुकुल सार्वजनिक भाडाका सवारी साधनको प्रयोग गर्ने गरेका छन् । सर्वसाधारणको लागि भाडाका सवारी साधन भनेर यातायात व्यवस्था कार्यालयमा सवारी साधानको दर्ता गर्ने तर आफ्नो स्वार्थ अनुकुल सार्वजनिक सवारी साधनको प्रयोग गर्दा ट्राफिक र यातायात कार्यालयको ध्यान त्यसतर्फ जान सकेको छैन । जसका कारण विहान र बेलुका सर्वसाधारण यात्रुहरु भिडभाडमा यात्रा गर्न र लामो समयसम्म सार्वजनिक सवारी साधनलाई पर्खन बाध्य भएका छन् ।
‘सार्वजनिक भाडाका सवारी साधन हुन् भने उनीहरुले यात्रु मात्रै बोक्नु प¥यो । निजी विद्यालय र कलेजका सवारी साधन हुन् भने उनीहरुले सोहीबमोजि कार्य गर्नु प¥यो’, एक सार्वजनिक सावरी साधनका चालकले भने । सरकारी अनुगमन फितलो हुँदा उनीहरुले गलत कार्य गर्दै आएका छन् भने सर्वसाधारण यात्रुको मर्कालाई ट्राफिक र सम्बन्धित निकायले सम्बोधन गर्न सकेका छैनन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। कोरोना संक्रमण दर बढ्दै जाँदा नागरिक स्तरबाट भने स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड पालनामा गम्भीर लापर्वाही देखिएको छ । स्वास्थ्य क्षेत्रका जानकारहरूले कोरोना संक्रमणबाट