रोल्पा जेलबाट सुरुङ खनेर कैदी फरार

२९ बैशाख २०७०, आईतवार ११:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ वैशाख । शनिबार राती रोल्पा कारागारबाट ८ जना कैदीहरु आठ मिटर लामो सुरुङ खनेर भागेका छन् । तीनजना जवरजस्ती करणी, चारजना डकैति  र एक जना तस्करीको अभियोगमा सजाय काटिरहेका कैदी बन्दीहरु भागेको रोल्पाबाट प्राप्त समाचारमा जनाइएको छ । डाका अभियोगमा पक्राउ परेका रोल्पा धबाङका कृष्णबहादुर वली र राजु थापा, दाङका दीपक पुन, राङकोट रोल्पाका बसन्त रोका,  जवरजस्ती करणी अभियोगमा पक्राउ परेका रोल्पा जुगारका ध्रुव डाँगी, रोल्पा जेदबाङका चम्फे विक, रोल्पा जंकोटका राजबहादुर वली छन् तथा तस्करी गरेको अभियोग लागेका रोल्पा खुंग्रीका अर्जुन सेन सुरुङ खनेर भागेका कैदीहरु हुन् । उनीहरु भागेको आधा घण्टापछि मात्र जेल सुरक्षामा रहेका प्रहरीले घटनाबारे थाहा पाएका थिए ।
सुरक्षाको दृष्टिकोणले अत्यन्तै कमजोर मानिएको रोल्पा कारागारको क्षमता ३५ जनाको मात्र भएपनि कारागारमा विभिन्न अभियोगका ८४ जना कैदीबन्दी रहेको बताइएको छ । सुरुङ खनिएको कोठामा मात्रै ११ जना कैदीबन्दी रहेकामा तीन जना नभागी बसेका बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य

काठमाडौं । नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहले प्रमुख सचेतकबाट देव गुरुङलाई हटाएकोमा आपत्ति जनाएको छ । सोमबार बिहान बसेको सचिवालय बैठकले प्रधानमन्त्री