निर्वाचन माहोल सिर्जना गर्न सरकारले डाक्यो सर्वदलीय बैठक

२७ बैशाख २०७०, शुक्रबार ०८:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २७ वैशाख ।  निर्वाचनकेन्द्रित वार्ता र छलफललाई निरन्तरता प्रदान गरी रूपमा विवादित निर्वाचन कानुन मस्यौदामा निक्र्योल निकाल्ने उद्देश्यले चुनावी मन्त्रिपरिषद्का अध्यक्ष खिलराज रेग्मीले आज शुक्रबार सर्वदलीय बैठक डाकेका छन् । विघटित संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने दलका अतिरिक्त अन्य दलहरूलाई पनि छलफलका लागि आमन्त्रण गरिएको बालुवाटार सुत्रले जनाएको छ ।  निर्वाचन आयोगले प्रस्ताव गरेको संविधानसभा सदस्य निर्वाचन ऐन संशोधन अध्यादेशमा राजनीतिक सहमति खोज्दै निर्वाचन माहौल सिर्जना गर्नु आजको छलफलको मुख्य एजेन्डा हुने बताइएको छ ।
एक प्रतिशतभन्दा बढी मत ल्याउने दलहरूले मात्र समानुपातिक कोटाबाट संविधानसभामा प्रतिनिधित्व पाउने प्रस्तावित व्यवस्थाप्रति साना दलहरू रुष्ट छन् भने निर्वाचन आयोगले प्रस्ताव गरेको उम्मेदवारले मनोनयपत्र दाखिलाकै समयमा फौजदारी अभियोगको अवस्था र सम्पत्ति विवरण बुझाउनुपर्ने प्रावधानलाई एमाओवादी र मधेसी मोर्चासहितका दलहरूले विरोध गरेका छन् । फौजदारी अभियोगको स्वघोषणा गर्नुपर्ने प्रावधानप्रति एमाओवादी एवम् मधेसी मोर्चाको तीव्र असहमति रहेकाले सरकारले विधेयक अघि बढाउन नसकेको अवस्था छ, जसले गर्दा निर्वाचनको मिति तोक्ने कामसमेत प्रभावित बनेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को आधिकारिकतासम्बन्धी विवाद छिट्टै निरुपण गर्ने भएको छ । यसका लागि सम्बन्धीत

काठमाडौं । संयुक्त राष्ट्रसंघको विकास नीतिसम्बन्धी समितिले नेपाललाई अति कम विकसित राष्ट्रबाट स्तरोन्नति गर्न सिफारिस गरेको छ । फागुन १०

‘प्रथम छहरे (लिखु) महोत्सवको उद्घाटन समारोहमा हेलिकोप्टर मार्फत पुष्पगुञ्जा अर्पण गरिंदै । महोत्सव आगामी २२ गतेसम्म चल्ने आयोजक लिखु गाउँपालिकाले

नेपाल फ्रान्स कुटनीतिक सम्बन्ध स्थापनाको ७०औ वर्षगाँठको उपलक्ष्यमा प्रकाशित स्मारिका “कर्म” को नेपालस्थित फ्रान्सेली राजदूत फ्रन्स्वा जाभिए लेजेर पेरिसस्थित नेपाली