त्रिपाठी, बुढाथोकी र पिटरलाई सरकाले वरिष्ठ पत्रकार सम्मानबाट पुरस्कृत गर्ने

२५ बैशाख २०७०, बुधबार २०:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ वैशाख । नेपाल सरकारले यस साप्ताहिकका संस्थापक प्रधानसम्पादक देवप्रकाश त्रिपाठी, साँघु साप्ताहिकका सम्पादक गोपाल बुढाथोकी र पत्रकार नरेन्द्रजंग पिटर (नुनिन्द्र दुलाल) लाई जनही रु. दुई लाख नगदसहित वरिष्ठ पत्रकार सम्मान दिने निर्णय गरेको छ । सरकारले सूचना तथा सञ्चार मन्त्रालयका सहसचिव नारायणप्रसाद सञ्जेलको संयोजकत्वमा पुरस्कार सिफारिस समिति गठन गरेको थियो । सो समितिको सिफारिसपश्चात् सरकारले उक्त निर्णय गरेको हो । विगत २५ वर्षदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील देवप्रकाश त्रिपाठीले आफ्नो पत्रकारिता जीवनमा टेलिभिजन तथा रेडियो पत्रकारिताको समेत अनुभव संगाल्नुभएको छ भने करिब पन्ध्र वर्षअघि राष्ट्रिय समाचार समितिको महाप्रबन्धकको जिम्मेवारी पनि सम्हाल्नुभएको थियो । उहाँले स्पेसटाइम दैनिकको प्रधानसम्पादक भएर पनि काम गर्नुभएको थियो । गोपाल बुढाथोकी विगत पैंतीस वर्षदेखि निरन्तर पत्रकारितामा क्रियाशील हुनुहुन्छ । उहाँले पत्रकारिता गर्ने क्रममा राज्यबाट विभिन्न समयमा अनेकौँ यातनासमेत भोग्नुभएको छ । पञ्चायतकालमा लगाइएको एउटा राजकाज मुद्दाबाट बुढाथोकीले अहिलेसम्म पनि छुटकारा पाउनुभएको छैन । नरेन्द्रजंग पिटर पुराना पत्रकार हुनुहुन्छ । उहाँले दशवर्षे हिंसात्मक युद्धकालमा बेग्लै प्रकारले पत्रकारिता गर्नुभएको थियो । त्यसैगरी सरकारले ०६९ सालको राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार महिलाद्वारा सञ्चालित दुईवटा एफएमलाई संयुक्त रूपमा प्रदान गर्ने निर्णय गरेको छ । रेडियो मुक्ति बुटवल र रेडियो दिदीबहिनी पर्वत उक्त पुरस्कार प्राप्त गर्नेमा परेका छन् 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। कोरोना संक्रमण दर बढ्दै जाँदा नागरिक स्तरबाट भने स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड पालनामा गम्भीर लापर्वाही देखिएको छ । स्वास्थ्य क्षेत्रका जानकारहरूले कोरोना संक्रमणबाट