लोकमानको सिफारिस अनुमोदन नगर्न राष्ट्रपतिलाई एमालेको आग्रह

२४ बैशाख २०७०, मंगलवार ०२:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २३ बैशाख । लोकमानसिंह कार्कीलाई अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको प्रमुखमा नियुक्तिका लागि संवैधानिक परिषद्ले सिफारिस गरेपछि नेकपा एमालेले अनुमोदन नगर्न राष्ट्रपतिलाई आग्रह गरेको छ । सिफारिस अनुमोदन नगर्न आग्रह गर्दै एमालेले राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवलाई असहमतिपत्र बुझाएको छ । असहमतिपत्र बुझाउन महासचिव ईंश्वर पोख्रेलको नेतृत्वको टाली राष्ट्रपति कार्यालय शीतलनिवास पुगेको थियो । उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिबाट कार्कीको नाम प्रस्ताव गरिएकोप्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै अख्यितार जस्तो महत्वपूर्ण र संवेदनशील संस्थामा विवादास्पद छवि भएका व्यक्ति उपयुक्त नहुने भएकोले पुनर्विचार गर्न माग गर्दै एमालेले राष्ट्रपतिलाई असहमति पत्र बुझाएको छ । राष्ट्रपतिले जनभावनाअनुसार आफूले कदम चाल्ने आश्वासन दिनुभएको सन्चारकर्मीलाई महासचिव पोख्रेलले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। राष्ट्रिय सभा सदस्यका लागि लुम्बिनी प्रदेशमा १२ माघमा निर्वाचन हुँदैछ । तीन पदका लागि लुम्बिनीमा निर्वाचन हुन लागेको हो । २०