नेताहरुलाई बुद्ध नेपालमै जन्मिएको बोल्न लगाइने

२२ बैशाख २०७०, आईतवार ०९:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ वैशाख । बुद्ध भारतमा जन्मिएको भनेर झूटो प्रचार भइरहेको भन्दै धर्मोदय सभा नामक संस्थाले गौतम बुद्ध नेपालमा जन्मेको प्रमाण तथा दस्तावेजहरू सार्वजनिक गर्ने भएको छ । यही वैशाखको आगामी २७ गते कपिलवस्तुको तिलौराकोट र लुम्बिनीबारे ऐतिहासिक दस्तावेज सार्वजनिक गरिने थेरवादी, महायानी र बज्रयानीहरूको संयुक्त संस्था धर्मोदय सभाले जानकारी दिएको हो । 
सभाका महासचिव त्रिरत्न शाक्यले अहिलेसम्म पनि बुद्ध भारतमा जन्मेको भन्ने प्रचार हुनु दुखद रहेको उल्लेख गर्दै गौतम बुद्ध नेपालमा जन्मेको तथ्यगत प्रमाण तथा दस्तावेजहरू सार्वजनिक गरिँदै लगिने बताए । गलत प्रचारका विरुद्ध आफूहरुले ऐतिहासिक प्रमाण जुटाउँदै जाने र बुद्ध नेपालमा जन्मेको बारे प्रचारमा जुटिरहने प्रतिवद्धता मानन्धरले जनाए । विभिन्न तथ्यका आधारमा बुद्ध नेपालमा जन्मेको देखिए पनि सरकारले यसबारे ठोस कदम नचालेकोमा आफूहरू दुःखी भएको उल्लेख गर्दै विभिन्न राजनीतिक दलका नेताहरूलाई पनि बोलाएर आफ्नो अभियानमा बोल्न लगाउने नीति अपनाउन लागिएको मानन्धरले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

काठमाडौं । गैरआवासीय नेपाली संघका अध्यक्षको नेतृत्वमा संघका एक प्रतिनिधि मण्डल र राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका सचिव, मणिराम गेलालले निर्माणाधिन लाप्राक

काठमाडौं । विप्लव समूहका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ आज सार्वजनिक हुनुहुँनेछ । सरकारले विप्लव समूहसँग वार्ता गरी तीन बुँदे सहमति

जिन्दगीको परीक्षार्थीलाई मूल ग्रन्थ बेच्दैन सन्दर्भ पुस्तक पनि बेच्दैन केवल गेसपेपर बेच्छ आजको बजार । विद्रोह चेत बोकेर कविता लेख्ने