मुलुकका शक्ति एक भए मात्र बाह्य चलखेल बन्द हुने कोइरालाको कथन

२१ बैशाख २०७०, शनिबार २१:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ वैशाख । वैद्यपक्षीय  माओवादीले कुनै हालतमा चुनाव गर्न नदिने उदघोष गरिरहेकै बेला नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले कात्तिकको अन्तिम वा मंसिरको पहिलो सातासम्ममा संविधानसभाको निर्वाचन हुने दाबी गरेका छन् ।  देश संविधानसभाको माहोलमा होमिइसकेको हुँदा त्यसलाई अब कसैले पनि रोक्न नसक्ने कोइरालाले बताए । कपिलवस्तुको सदरमुकाम तौलिहवामा कांग्रेसको भातृसंस्था मुस्लिम संघको दोस्रो राष्ट्रिय सम्मेलनको उद्‌घाटन गर्दै उनले कांग्रेस संघीयतामा जाँदैन भनेर माओवादी र मधेसवादी दलले गलत हल्ला फिँजाएको समेत प्रस्ट्याए ।
एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले पछिल्लो चरणमा चीन, भारत र नेपाल मिलेर विकास गर्नुपर्छ भनी अघिसार्दै आएको धारणाको खण्डन गर्दै देशका राजनैतिक शक्तिहरु मिलेर मात्र समुन्नत नेपाल निर्माण हुने धारणा राखेका राख्दै सभापति कोइरालाले देशका शक्तिहरु एक भएमा कसैले पनि नेपालमा चलखेल गर्न नसक्ने र त्यसको लागि राजनैतिक दलहरु विश्वासको वातारण बनाइ अघि बढ्नुपर्ने बताए ।
सो अवसरमा विभिन्न पार्टी परित्याग गरि सय भन्दा बढी कार्यकर्ता नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश गरेका थिए। नवप्रवेशिलाई सभापति कोइरालाले सदस्यता प्रदान गरेका थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।