कपिलवस्तुमा ४५ नाल गैरकानूनी बन्दुक संकलन

१९ बैशाख २०७०, बिहीबार ०७:३४ मा प्रकाशित

कपिलवस्तु, १९ वैशाख । गैरकानुनी रुपमा रहेका हातहतियार बुझाउन सर्वसाधारणका लागि गृहमन्त्रालयले दोश्रो पटक थपेको म्यादको अन्तिम दिनसम्म कपिलवस्तु ४५ नाल बन्दुक संकलन भएको छ । जसमा शिवपुरका सर्वसाधारणहरुले ७ वटा भरुवा बन्दुक प्रहरीलाई बुझाएका छन् । अवैध हातहतियार बुझाउने सूचना लिई गाउंँमा पुगेपछि सर्वसाधारण्ँले प्रहरीलाई सो परिमाणको हतियार बुझाएका हुन् ।
शिवपुर–९ बलुहवाका सर्वसाधारण्ँले ६ थान भरुवा बन्दुक बुझाएका थिए भने शिवपुर १ का एक व्यक्ति इलाका प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटामा पुगी एक थान भरुवा बन्दुक बुझाएको इलाका प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटाका प्रहरी निरीक्षक जागेश्वर भण्डारीले जानकारी दिए ।
गृह मन्त्रालयले अवैध हातहतियार सुरक्षा निकायमा बुझाउन प्रथम पटक ०६९ फागुन १७ मा ३५ दिने सार्वजनिक सूचना प्रकाशित गरेको थियो । सो अवधिमा सर्वसाधारण्ँले राखेको हतियार संकलन नभएपछि पुनः २०६९ चैत्र १८ गते दोस्रो पटक ३० दिनको म्याद थप गरेको थियो । अबैध हतियार बुझाउन गृह मन्त्रालयले थपेको म्याद सकिँदा समेत कपिलवस्तुमा कुल ४५ थान मात्रै हतियार संकलन भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कपिलवस्तुका प्रहरी उपरीक्षक  राजेन्द्र ढकालले बताए ।
– चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहले केन्द्रीय सदस्यहरुलाई पार्टीको परिचयपत्र र नागरिकतासहित उपस्थित हुन निर्देशन दिएको छ ।

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री

ताप्लेजुङ । ताप्लेजुङको दोभान बजारमा भीषण आगलागी हुँदा ३५ भन्दा बढी घर जलेका छन् । ताप्लेजुङको मेरिङ्देन गाउँपालिका ३ तथा