संघीयता विनाको संविधान जलाउँछौः फोरम

२२ चैत्र २०६८, बुधबार १७:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । मधेशी जनअधिकार फोरम नेपालले संघीयता विनाको संविधान जारीगर्ने षडयन्त्र भइरहेको आरोप लगाउदै संघीयता विनाको संविधान जलाउने चेतावनी दिएको छ । संघीयता बिनाको संविधान वा पहिचान विनाको संघीयता लाद्ने कोशिष भइरहेको भन्दै फोरमले त्यस्तो अबस्थामा जेठ १४ पछि आन्दोलनमा जाने बताएको हो । आगामी २४ देखी २६ सम्म जनकपुरमा हुने सम्मेलनबारे जानकारी गराउन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा फोरम अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले संविधान नबनाउने षडयन्त्रमा दलहरु लागेको आरोप लगाउनु भएको हो । फोरमले जेठ १४ मा संविधान नबने देशमा भ्याकुम सृजना हुने भन्दै बाँकी समयको सदुपयोग गर्न प्रमुख दलहरुसँग आग्रह गरेको छ । फोरम अध्यक्ष यादवले देशको सर्वोत्तम हितका लागि एक मधेश एक प्रदेको सम्बन्धमा छलफल गर्न तयार रहेको बताउनुभयो । फोरमले विकसित पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमको समिक्षा र भावी रणनीति तय गर्न राष्टिय सम्मेलन गर्न लागेको जनाएको छ । सम्मेलनमा देशभरका एक हजार कार्यकर्ता सहभागि हुने फोरम महासचिव रामसहाय प्रसाद यादवले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

काठमाडौँ । पछिल्लो समय राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टरमा उपचार गर्न आउने बिरामी बढेका छन् । दुई महिनाअघि यस अस्पतालको बहिरङ्ग सेवामा