संघीयता विनाको संविधान जलाउँछौः फोरम

२२ चैत्र २०६८, बुधबार १७:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । मधेशी जनअधिकार फोरम नेपालले संघीयता विनाको संविधान जारीगर्ने षडयन्त्र भइरहेको आरोप लगाउदै संघीयता विनाको संविधान जलाउने चेतावनी दिएको छ । संघीयता बिनाको संविधान वा पहिचान विनाको संघीयता लाद्ने कोशिष भइरहेको भन्दै फोरमले त्यस्तो अबस्थामा जेठ १४ पछि आन्दोलनमा जाने बताएको हो । आगामी २४ देखी २६ सम्म जनकपुरमा हुने सम्मेलनबारे जानकारी गराउन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा फोरम अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले संविधान नबनाउने षडयन्त्रमा दलहरु लागेको आरोप लगाउनु भएको हो । फोरमले जेठ १४ मा संविधान नबने देशमा भ्याकुम सृजना हुने भन्दै बाँकी समयको सदुपयोग गर्न प्रमुख दलहरुसँग आग्रह गरेको छ । फोरम अध्यक्ष यादवले देशको सर्वोत्तम हितका लागि एक मधेश एक प्रदेको सम्बन्धमा छलफल गर्न तयार रहेको बताउनुभयो । फोरमले विकसित पछिल्लो राजनीतिक घटनाक्रमको समिक्षा र भावी रणनीति तय गर्न राष्टिय सम्मेलन गर्न लागेको जनाएको छ । सम्मेलनमा देशभरका एक हजार कार्यकर्ता सहभागि हुने फोरम महासचिव रामसहाय प्रसाद यादवले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस