३३ दलले निर्वाचन आयोगमा दल दर्ता नगर्ने, उल्टै दर्ता प्रक्रिया रोक्न माग

१८ बैशाख २०७०, बुधबार ०६:१० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १८ वैशाख । निर्वाचन आयोगले दल दर्ताका लागि आह्वान गरेको पहिलो दिन कांग्रस, एमाले, एमाओवादी, तमलोपा, राप्रपालगायत दश दलले पार्टी दर्ताको आवेदन गरे पनि निर्वाचनको विपक्षमा उभिएका नेकपा माओवादीलगायत मोर्चामा आवद्ध ३३ दलले यथास्थितिमा निर्वाचन आयोगमा दल दर्ता नगर्ने निर्णय गरेका छन् । मंगलबार माओवादी मुख्यालय बुद्धनगरमा बसेको ३३ दलको बैठकले गत चैत १ गतेको २५ बुँदे प्रतिगामी र असंवैधानिक आदेश बदर नहुँदासम्म मोर्चामा संलग्न कुनै पनि दलले दल दर्ता नगर्ने निर्णय लिएको हो । उनीहरुले उल्टै आयोगले दल दर्ता प्रक्रिया नै रोक्नुपर्ने माग गरेको छ । दल दर्ता कार्यक्रम नरोकिए यसको बेग्लै किसिमले विरोध गरिने माओवादी सचिव देव गुरुङले विज्ञप्तिमार्फत् जनाएका छन् ।
३३ दलका तर्फबाट गुरुङद्वारा जारी विज्ञप्तिमा यही वैशाख २५ देखि आगामी जेठ १४ गतेसम्म मेची(महाकाली राष्ट्रिय स्वाधीनता अभियान सञ्चालन गर्ने निर्णयसमेत बैठकले गरेको छ ।
स्मरण रहोस्,  विसं २०६४ मा भएको संविधानसभाको पहिलो  निर्वाचनमा संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने दलको सङ्ख्या ३३ रहेको छ भने निर्वाचनमा ५४ दलले भाग लिएका थिए । ती  ३३ दलबाहेक अन्य दलले आगामी संविधानसभाको निर्वाचनमा भाग लिन दल दर्ताका लागि निवेदनसाथ कम्तीमा १० हजार मतदाताको समर्थनसहितको हस्ताक्षर पेस गर्नुपर्ने कानुनी व्यवस्था छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा केपी ओली समूहको स्थायी कमिटीको बैठक आज पनि बस्दै छ । संसद विघटनको कदमलाई सर्वोच्च अदालतले असंवैधानिक

जिल्लाको हेटौँडा उपमहानगरपालिका–११ नवलपुरमा आज बिहानै ट्रकले ठक्कर दिँदा सफारी रिक्सा चालकको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा हेटौँडा उपमहानगरपालिका–११

प्रत्येक वर्ष माघ शुक्ल द्वादशीका दिन साँखुस्थित शालिनदी क्षेत्रमा करिब डेढ सय वर्षदेखि हुने गरेको भीमसेन जात्रा सांस्कृतिक झाँकीसहित सम्पन्न

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-नेपाल समूहले आफ्ना सांसदहरुलाई तत्काल काठमाडौँ उपत्यका नछाड्न निर्देशन दिएको छ । सो समूहको