हङ्कङमा साहित्य शृङ्खलाको “वार्षिक उत्सव सौगात” सम्पन्न

१८ बैशाख २०७०, बुधबार ०१:२३ मा प्रकाशित

वल्लव रोक्का, हङ्कङ । स्थानीय जोर्डनको कङ्गन रेष्टुरेण्टमा हङकङमा वस्ने नेपालीहरूको साझा साहित्य शृङ्खला बार्हौंको “वार्षिक उत्सव सौगात” सम्पन्न भएको छ । गत साल देखिनै चलिरहेको धारावाहिक शृङ्खलाको संयोजक चन्द्र मादेन “आन्छन्” को सभापतित्वमा भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी गेटवे ओभरसिज डोमेस्टिक ईम्प्लोईमेण्ट लिमिटेडका प्रोपाईटर एवं नेपाली महासंघका वरिष्ट सल्लाहकार हेम तवेबुङ् र विशेष अतिथिमा नेपाली आर्ट्स एण्ड कल्चरका अध्यक्ष नन्द चङ्सु हुनुहुन्थ्यो ।

सो कार्यक्रममा बरिष्ठ संगीतकार दिनेश सुव्वा,हङकङ सरकारवाट विभुषित तक्मा प्राप्त गरेका कुल प्रसाद गुरूङ र विभिन्न संघसस्थाका प्रतिनिधिहरूलाई आतिथ्य आसन ग्रहण गराईए पश्चात प्रमुख अतिथि, विशेष अतिथि र सभापति त्रयद्वारा रिवन काटी कार्यक्रमको उद्घाटन गरिएको थियो भने कवि त्रिभुवन लुङ्फुङ्वाद्वारा स्वागत मन्तव्य दिईएको थियो ।

“नेपाली वाङ्मयको संम्रक्षण र संम्वर्दवन गरौं” भन्ने राष्टियताको आवाज उल्लेख गरिएको वेनरमा प्रमुख अतिथि तवेबुङ, विशेष अतिथि चङ्सु र नेपाली साहित्य प्रतिष्ठानका अध्यक्ष टंक साम्बाहाम्फेद्वारा शुभकामना दिईएको कार्य क्रममा वाल कलाकारहरू निङ्वा शक्ति मादेनद्वारा स्व।नारायण गोपालका “मलाई नसोध, कहाँ दुख्छ घाऊ”मा भाईलोनको सूमधुर धून र भैरवी सिहँद्वारा लोक नृत्य प्रस्तुत गरिएको थियो ।

दोस्रो चरणको कार्यक्रममा कविहरू चन्द्र मादेन “आन्छन्”, डीवी पालुङ्वा,हेम थापा, त्रिभुवन लुङ्फुङ्वा, आशिष साम्पाङ् महेश, टोप ब याक्खा, वल्लव रोक्का, विष्णु ईङ्नाम, राज तामाङ् र कवयित्रीहरू पूर्णिमा शाह, गीता पालुङ्वा र शान्ति पङ्धाकद्वारा जीवन जगत, देश प्रेम, शृङ्गार रसका कविता, गीत, गजल र मुक्तकहरू वाचन गरिएको थियो । उक्त साहित्यिक कार्यको प्राध्यापक एवं कवि दाजू गुरूङद्वारा समिक्षात्मक टिप्पोणी गरिएको थियो ।

अन्त्यमा, कार्यक्रम विसर्जन गर्नु अघि सभापति आन्छन्ले अहिलेसम्म आफूले साहित्य शृङ्खलाको संयोजक निरन्तर धारावाहिक गरिआएकोमा अर्कोपल्ट (तेर्हौं शृङ्खला) देखि नव संयोजक कवि टोप ब याक्खालाई घोषणा गर्नुभएको थियो र उपस्थित सवैलाई धन्यवादका साथ जलपान नास्ता ग्रहण गर्न आग्रह गर्नुभएको थियो । उक्त कार्यक्रमको संचालन कवयित्री पूर्णिमा शाहद्वारा गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सरकारले ३० वैशाखमा स्थानीय तहको चुनावको मिति घोषणा गरेको छ। स्थानीय तहको चुनाव नजिकिँदै गर्दा कांग्रेसका सभापति तथा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर

ताप्लेजुङ । माङ्गेना अनलाइन टिभीको प्रस्तुति रहेको ‘पालाम’को शनिवार ताप्लेजुङ सदरमुकाम फुङ्लिङमा विमोचन गरिएको छ । माघे संक्रान्ति अर्थात् कक्फेक्वा

काठमाडौँ । २०७७ सालको मदन पुरस्कार भगिराज इङनामको लिम्बुवानको ऐतिहासिक दस्तावेज सङ्ग्रह (सम्वत् १७१९-२०२०) ले पाएको छ ।मदन पुरस्कार गुठीले

नुवाकोट स्थायी घर भई काठमाडौँमा रहेर साहित्य सिर्जनामा सक्रिय सर्जकको संस्था त्रिशूली वाङ्मय प्रतिष्ठानको बाह्रौँ साधारणसभाले आगामी दुई वर्षका लागि