निर्वाचन आयोगको कार्यालयमा एमाले र एमाओवादी कार्यकर्ताबीच बखेडा

१७ बैशाख २०७०, मंगलवार १०:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ वैशाख । निर्वाचन आयोगले संविधानसभा चुनावका आह्वान गरेको दल दर्ता आज मंगलबारदेखि सुरु हुने भएपछि विघटित संविधानसभाका तीन ठूला दल एमाओवादी, कांग्रेस र एमालेले दर्ता खुलेको पहिलो दिनै आयोगमा निवेदन दिने भएका छन् । तीनै दलले आआफ्ना तयारी पूरा गरेर दर्ताका लागि आयोग पुगेका हुन् । तर, निर्वाचन आयोगको दल दर्ता सूचीमा को पहिलो हुने भन्ने होडबाजीका कारण दलहरुमा विवाद पैदा भएको छ । को पहिलो भन्ने विषयमा एमाले र एमाओवादीका कार्यकर्ताबीच वादविवाद भएपछि प्रहरीले हस्तक्षेप नै गर्नुपरेको छ । दुई दलबीचको विवादकै कारण दल दर्ता प्रक्रियामा समेत अवरुद्ध बन्नु पुगेको छ ।
आयोगले  दल दर्ता र नविकरणको आह्वान गरेपछि ९ बजे कार्यालय खुल्ने भएपनि बिहान ६ बजेदेखि नै दलका प्रतिनिधीहरु आयोग कार्यालय पुगेका थिए भने एमाले र एमाआवादीका प्रतिनिधी संगसंगै त्यहाँ पुगेपछि विवाद भएको हो । दुवैले आफू अगाडि आएको दावी गर्दै भगडा सुरु गरेपछि प्रहरीले हस्तक्षेप गर्नुपरेको छ।
दल नवीकरणका लागि कांग्रेस र एमालेले सोमबारै संसद् सचिवालयबाट विघठित संविधानसभामा प्रतिनिधित्व रहेको सिफारिस लिएका छन् । यसका लागि कांग्रेस सभापति सुशील कोइरालाले पार्टी मुख्य सचिव चीनकाजी श्रेष्ठलाई अख्तियारी दिएका छन् भने एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले यस्तो जिम्मेवारी कानुन व्यवसायी समेत रहेका नेता अग्नि खरेललाई दिएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं।निर्वाचन घोषणाको सवालमा सत्तारूढ गठबन्धन संविधान र कानूनको परिपालना भन्दा पनि बढी नाफा र घाटाको जोडघटाउमा लागेको छ । कानून

दाङ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि दाङमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्नेहरूलाई खोप दिन थालिएको छ । स्वास्थ्यकर्मी, सपाइकर्मी, सुरक्षाकर्मी र सञ्चारकर्मीलाई

सुर्खेत। कर्णालीका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गरेका छन् । मुख्यमन्त्री भएको करिब चार महिनापछि आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक

दाङ। राष्ट्रिय सभा सदस्यका लागि लुम्बिनी प्रदेशमा १२ माघमा निर्वाचन हुँदैछ । तीन पदका लागि लुम्बिनीमा निर्वाचन हुन लागेको हो । २०