अमेरिकी उपविदेशमन्त्री वेन्डी आर शर्मन र माओवादी अध्यक्षवीच भेटवार्ता

२२ चैत्र २०६८, बुधबार १५:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । नेपाल भ्रमणमा रहेकी राजनीतिक मामिलाका लागि अमेरिकी उपविदेशमन्त्री वेन्डी आर. शर्मन र  एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँग भेटवार्ता भएको छ । माओवादी संसदीय दलको कार्यालय सिहदरवारमा भएको भेटवार्तामा जारी शान्ति प्रक्रिया, संविधान निर्माण प्रक्रिया र सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप र सत्य निरुपण आयोग गठन लगायतका विषयमा कुराकानी भएको थियो ।
भेटवार्तामा अमेरिकी उपविदेशमन्त्रीले सेना समायोजन प्रक्रिया अवरुद्ध भएको प्रति चिन्ता प्रकट गरेका थिए । प्रतिउत्तरमा प्रचण्डले आज भोलीमै सहमति बनेर सेना समायोजन प्रक्रिया अगाडि बढ्ने भन्दै त्यसपछि संविधान निर्माण प्रक्रियाको काम पनि दु्रत रुपमा अगाडि बढ्ने बताएका थिए ।
दुई दिने नेपला भ्रमणका लागि आइपुग्नु भएको छ । नेपाल भ्रमणका क्रममा शर्मनले वरिष्ठ सरकारी पदाधिकारी, राजनीतिक दलका नेता, नेपाली सेनाका नेतृत्व, तिब्बती समुदायका प्रतिनिधि र नागरिक कार्यकर्ताहरूसँग भेटघाट गर्नुहुने कार्यक्रम छ । यस अघि शर्मनले भारत भ्रमण गर्नुभयो । उपविदेशमन्त्री शर्मन असोजदेखि कार्यभार सम्हाली रहनु भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाबीच भेटवार्ता भएको छ । देउवा प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त भएपछि राष्ट्रपतिसँग पहिलो पटक