असी हजार भुटानी शरणार्थी तेस्रो मुलुकमा, अमेरिकी राजदूतद्वारा नेपाल सरकारको प्रशंसा

१४ बैशाख २०७०, शनिबार २०:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ वैशाख । नेपालका लागि अमेरिकी राजदूत पिटर बोडीले विगतमा एक लाखभन्दा बढी भूटानी शरणार्थीलाई नेपालमा शरणस्थान प्रदान गरिदिएकोमा नेपालको प्रशंसा गर्नुभएको छ । ८०औं हजार भुटानी शरणार्थी तेस्रो राष्ट्रमा पुनर्वासका लागि प्रस्थान गरेको अवसरमा शुक्रबार एक समारोहको आयोजना गर्दै राजदूत बोडीले नेपाल सरकारको प्रशंसा गर्नुभएको हो ।
भुटानी शरणार्थीलाई सन् २००७ डिसेम्बरमा तेस्रोराष्ट्रमा पुनर्वास गराउने कार्यक्रम शुरु भएदेखि ६६ हजारभन्दा बढी भुटानी शरणार्थीहरू संयुक्त राष्ट्र अमेरिकामा आप्रवासका लागि गइसकेका छन् जहाँ उनीहरू लगभग सबै राज्यमा वसोवास गर्छन् । बाँकी शरणार्थीहरूले अस्ट्रेलिया, क्यानडा, डेनमार्क, नेदरल्याण्डस्, न्युजील्याण्ड, नर्वे, र बेलायतमा पुनर्वास गरेका छन् । नेपाल सरकार, शरणार्थीसम्बन्धी संयुक्त राष्ट्रसंघीय उच्चायुक्तको कार्यालय (युएनएच्सीआर), अन्तर्राष्ट्रिय आप्रवासी संगठन (आईओएम) बीचको उत्कृष्ट समन्वयको उल्लेख गर्दै उहाँले शरणार्थीहरूले विदेशमा नयाँ जीवन शुरुवात गर्नका लागि देखाएका साहसको पनि तारिफ गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद अधिवेशन आव्हान गरेकी छन् । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकको सिफारिस गरेअनुसार राष्ट्रपति भण्डारीले फागुन

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य

काठमाडौं । नेकपा प्रचण्ड–माधव समूहले प्रमुख सचेतकबाट देव गुरुङलाई हटाएकोमा आपत्ति जनाएको छ । सोमबार बिहान बसेको सचिवालय बैठकले प्रधानमन्त्री