कांग्रेस, एमाले र एमाओवादी मधेसविरोधि भएको महतोको आक्षेप

१४ बैशाख २०७०, शनिबार २०:४५ मा प्रकाशित

रौतहट, १४ वैशाख । सद्भावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोले आगामी संविधानसभाको निर्वाचनमा संघीयताविरोधीलाई जनताले तह लगाउने बताएका छन् । शनिबार रौतहटको गौरमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै अध्यक्ष महतोले कांग्रेस, एमाले र एमाओवादीलाई परिवर्तनविरोधिको संज्ञा दिँदै सद्भावना पार्टीले २२ वर्ष पहिले उठाएका मुद्धा सफल हुन नसक्नुमा यिनै दलहरुको कारकतत्व रहेको आरोप लगाए ।
आफ्ना कार्यकर्ताहरुलाई उल्लेखित दलहरुसँग बच्न सल्लाह दिँदै महतोले मधेशको एजेण्डा र भावना अनुसार नगर्ने मधेशवादी भनाउँदा दलहरुलाई जनताले तह लगाउने दाबी गरे । मधेशको नाउँमा पार्टी संचालन गर्ने तर मधेशलाई पाँच प्रदेशमा बिभाजन गराउने कार्यमा सहभागी भएका दलहरुलाई मधेशका जनताहरुले आउँदो संविधानसभाको निर्वाचनमा ठेगान लगाउने उनको कथन थियो । कांग्रेस पार्टीबाट मधेसी दलमा छिरेकाहरु वास्तविक मधेसवादी हुन नसकेको जिकीर गर्दै महतोले कांग्रेस र एमालेमा विगत लामो समय रहेका नेताहरुले खोलेका दलका नेताहरुको सोच अहिले पनि उस्तै रहेकोले उनीहरुले मधेशको हित नगर्नेे ठोकुवा गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाको प्रमुख पदमा स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन्द्र शाहले फराकिलो अग्रतालाई कायमै राखेका छन् । मुख्य निर्वाचन अधिकृत कार्यालय

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

काठमाडौं ।स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणनाको नजिता आउने क्रम चलिरहेको छ। अहिलेसम्म देशभरका चार सय ४ स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक