पदाधिकारी नियुक्तिका लागि शिक्षण अस्पतालका चिकित्सकद्वारा दबाब

२२ चैत्र २०६८, बुधबार १४:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थान तथा शिक्षण अस्पतालका पदाधिकारीको तत्काल नियुक्तिका लागि दबाब दिन शिक्षण अस्पताल महाराजगन्जका चिकित्सकले आजदेखि सङ्घर्षका कार्यक्रम सुरु गरेका छन् । लामो समयदेखि रिक्त रहेको डीनलगायतका अन्य महत्वपूर्ण पदहरुमा वरिष्ठता, योग्यता, इमान्दार र क्षमताको आधारमा प्राध्यापकमध्येबाट तत्काल नियुक्त गरी संस्थालाई धरासायी हुनबाट रोक्न त्रिवि उपकुलपतिसहितका सरोकारवालालाई पटकपटक अनुरोध गर्दासमेत बेवास्ता गरेकाले दबाबका लागि चरणबद्ध सङ्घर्षका कार्यक्रम तय गर्नुपरेको चिकित्सकहरुले बताएका छन् । चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानका डीन तथा तीन सहायक डीन र क्याम्पस प्रमुखसमेत पाँच वटा पद लामो समयदेखि रिक्त रहेको क्याम्पसका प्राध्यापक सङ्घका अध्यक्ष प्रा.डा. दिनेश विनोद पोखरेलले बताउनुभयो । ती पदहरुमा तत्कालै नयाँ नियुक्तिका लागि एक महिनाअघि त्रिवि उपकुलपतिको ध्यानाकर्षण गरिएकोमा अहिलेसम्म पनि आफ्ना माग पूरा नभएकाले बाध्य भएर विरोधमा उत्रनु परेको उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको

काठमाडौं । सिन्धुलीगढीमा नेपाली सेनाले शुरु गरेको युद्ध सङ्ग्रहालयको निर्माण सम्पन्न भएको छ । युद्ध सङ्ग्रहालयको आज राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौं । चितवनमा दैनिक पाँच हजार रुपैयाँ दिएर यौन धन्दामा लगाइएका १० जनाको उद्धार गरिएको छ । प्रहरीका अनुसार चितवनको

काठमाडौं । पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले उच्च अदालतबाट पनि सफाइ पाएका छन् । जवर्जस्ती करणी उद्योग मुद्दामा अदालतले सफाइ दिएको हो