पदाधिकारी नियुक्तिका लागि शिक्षण अस्पतालका चिकित्सकद्वारा दबाब

२२ चैत्र २०६८, बुधबार १४:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थान तथा शिक्षण अस्पतालका पदाधिकारीको तत्काल नियुक्तिका लागि दबाब दिन शिक्षण अस्पताल महाराजगन्जका चिकित्सकले आजदेखि सङ्घर्षका कार्यक्रम सुरु गरेका छन् । लामो समयदेखि रिक्त रहेको डीनलगायतका अन्य महत्वपूर्ण पदहरुमा वरिष्ठता, योग्यता, इमान्दार र क्षमताको आधारमा प्राध्यापकमध्येबाट तत्काल नियुक्त गरी संस्थालाई धरासायी हुनबाट रोक्न त्रिवि उपकुलपतिसहितका सरोकारवालालाई पटकपटक अनुरोध गर्दासमेत बेवास्ता गरेकाले दबाबका लागि चरणबद्ध सङ्घर्षका कार्यक्रम तय गर्नुपरेको चिकित्सकहरुले बताएका छन् । चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानका डीन तथा तीन सहायक डीन र क्याम्पस प्रमुखसमेत पाँच वटा पद लामो समयदेखि रिक्त रहेको क्याम्पसका प्राध्यापक सङ्घका अध्यक्ष प्रा.डा. दिनेश विनोद पोखरेलले बताउनुभयो । ती पदहरुमा तत्कालै नयाँ नियुक्तिका लागि एक महिनाअघि त्रिवि उपकुलपतिको ध्यानाकर्षण गरिएकोमा अहिलेसम्म पनि आफ्ना माग पूरा नभएकाले बाध्य भएर विरोधमा उत्रनु परेको उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । काठमाडौँस्थित अमेरिकी दूतावासले आफ्ना कर्मचारीलाई निवासबाहिर ननिस्कन निर्देशन दिएको छ । नेपाल सरकारले चैत १६ देखि लकडाउन घोषणापछि

विर्तामोड । मेचीनगरमा इन्टरनेट र टेलिफोनको तार चोरी गरेको आरोपमा एक किशोरसहित दुई व्यक्ति पक्राउ परेका छन् । मेचीनगर नगरपालिका–७

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपाल, भीम रावल, घनश्याम भुसाल र सुरेन्द्र पाण्डेले दर्ता गराउनुभएको रिट निवेदनमा सर्वोच्च अदालतले

काठमाडौँ । काठमाडौँ उपत्यकामा वैशाख १६ गतेदेखि निषेधाज्ञा जारी गरिने भएको छ । सोमबार बिहान काठमाडौँ, ललितपुर र भक्तपुरका प्रशासनबिच