सुन बेच्न नपाएपछि रुपन्देहीका व्यवसायी आन्दोलनमा

१४ बैशाख २०७०, शनिबार ०८:३२ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, १४ वैशाख । सरकारले सुनको सहज आपुर्ती गर्न नसकेको आरोप लगाउँदै रुपन्देहीका सुन व्यावसायीहरु आन्दोलनमा उत्रिएका छन् । बजारमा सुनको माग अत्याधिक बढेका बेला सजह रुपले सुन पाउन नसक्दा व्यावसायीहरु व्यावसाय नै बन्द गरेर आन्दोलनमा उत्रिएका हुन् ।
नेपाल सुनचादि व्यावसायि संघ रुपन्देहीले भैरहवामा पत्रकार सम्मेलन गरी महङ्गोमा सुन किनेर सस्तोमा कारोबार गर्न नसकिने भन्दै अनिश्चिकालका लागि आफ्ना पसल बन्द गरेका छन् । सुनको भाउ घटेका बेला गहना किन्नेको निकै घुर्इंचो लागेको छ तर पसलमा स्टकको सामान सबै रित्तिएकोले व्यापारमै समस्या आएको नेपाल सुनचाँदी व्यावसायी महासंघका केन्द्रिय सदस्य प्रेमकुमार सेन्चुरीले बताए । बैंकले सहज रुपमा सुन नदिएको अवस्थामा अन्य डिलरबाट खरिद गरी ल्याउँदा तोलामा ३ देखि ४ हजार महङ्गो खरिद गरि सस्तोमा बिक्रि गर्न नसकिने उनले बताए । रुपन्देहीमा २ सय भन्दा बढी सुन पसल छन् भने दैनिक २ किलोभन्दा बढी सुनको कारोबार हुने गर्दछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विसं २०७८ मा तीन दशैँ परेको छ । यो वर्ष चैत्र शुक्ल पक्षमा पर्ने दुई वटा चैते दशैँ परेको छ

डोटी । जिल्लामा एघार प्रतिशत किशोरी उमेर नपुग्दै गर्भवती हुने गरेको पाइएको छ । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयको तत्थ्याङ्कअनुसार जिल्लाभरका स्वास्थ्य

काठमाडौ । न्यायाधीशकी श्रीमती ब्राउन सुगरसहित पक्राउ परेकी छिन् । उच्च अदालत सुर्खेतका न्यायाधीश मदन पोखरेलको श्रीमती तुलसीपुर उपमहानगरपालिका–५ निवासी

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका