बाबुरामको निर्णय सर्वोच्चले उल्ट्यायो

१४ बैशाख २०७०, शनिबार ०८:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ वैशाख । सत्ताको दुरुपयोग गर्दै पूर्वप्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको कार्यकालमा गरिएको अनमिनद्वारा अयोग्य ठहरिएका लडाकुलाई समेत जनही २ लाख रुपैयाँ दिने निर्णयलाई सर्वोच्च अदालतले उल्ट्याइदिएको छ । सर्वोच्चका न्यायाधीशहरु रामकुमारप्रसाद शाह र ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीको इजलासले त्यसरी जथाभावी रकम दिन नमिल्ने र दिनै परे कानून बनाएर उचित कारण खुलाएर मात्र दिन सकिने भन्दै अघिल्लो सरकारको निर्णय खारेज गर्न आदेश दिएको हो ।
तत्कालीन प्रधानमन्त्री भट्टराईले यसरी अयोग्य लडाकुलाई दुई दुई लाख प्रदान गर्ने निर्णय गरेर राज्यको ढुकुटीमाथि खुल्लमखुल्ला भ्रष्टाचार गरेको भन्दै डेमेक्रेटिक लयर्स एसोसियसनका तर्फबाट अधिवक्ता विश्वास आचार्य र राधा सिग्देलले उक्त निर्णय खारेज हुनुपर्ने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दायर गरेका थिए । रिट परेको सात महिनामा यस्तो फैसला आएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गुल्लरिया । बर्दियाको बाँसगढी नगरपालिकामा एकै दिन चार बालिका बलात्कारको शिकार भएका छन् । १४ वर्षीय एक किशोरले एकै दिन

बैतडी । नेपाल र भारत जिल्लास्तरीय सीमा सुरक्षा समन्वय समितिको बैठक बिहीबार सम्पन्न भएको छ । बैठक भारतको झुलाघाटमा सम्पन्न

म्याग्दी । म्याग्दीको बेनी नगरपालिका–४ फापरखेतमा बिहीबार राति भएको जिप दुर्घटनामा एक जनाको मृत्यु भएको छ भने चार घाइते भएका

काठमाडौं । सर्वोच्च अदालतले संसद विघटन बदर गरेपछिको अवस्थामा छिमेकी मुलुकले पनि चासो देखाउन थालेका छन् । नेपालमा भएको राजनीतिक