प्रहरीभित्र भ्रष्टाचारको अर्को काण्डको पर्दाफास

१३ बैशाख २०७०, शुक्रबार १२:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ वैशाख । अञ्चल प्रहरी कार्यालय बाग्मतीका लागि काभ्रेको भैसेपाटीमा जग्गा किन्दा भ्रष्टाचार भएको चर्चा सुरु भएलगत्तै प्रहरीभित्र छानबिन सुरु भएको छ । दुई करोड ५० लाख भन्दा बढी नपर्ने जमिनको खरिद गर्दा त्यत्तिकै थप रकम तिरिएको तिरिएको सम्बन्धमा शंका लागेपछि प्रहरीभित्रैबाट भ्रष्टाचारको चर्चा सुरु भएको थियो ।
भ्रष्टाचार सम्बन्धमा प्रहरी प्रधान कार्यालय र अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान अयोगले अनुसन्धान अघि बढाएको छ । सो जग्गा प्रहरी कार्यालयका लागि उपयुक्त सेमेत नहुने भन्दै अर्को जग्गा हेर्न थालिएको छ । स्रोतका अनुसार अञ्चल प्रहरी कार्यालयका तात्कालीन प्रमुख एसएसपी प्रेमबहादुर चन्द , काभ्रेका जिल्ला प्रहरी प्रमुख एस्पी रविन्द्र धानुक तथा उच्च प्रहरी अधिकारीको समेत मिलेमतोमा सो जग्गा खरिदमा २ करोड भन्दा बढिको हिनामिना भएको हो । जग्गाधनीसँग मिली मह्ङ्गोमा खरिद गरिएको मिलाएर मोटो रकम प्रहरी अधिकारीले बाढेको आरोप छ । २०६७ सालमा खरिद गरिएको उक्त जग्गाकाण्डमा तत्कालीन आइजीपी रमेशचन्द ठकुरी पनि अछुतो नरहेको बताइन्छ ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा संसदीय दलका नेता केपी शर्मा ओलीले दलको प्रमुख सचेतकमा विशाल भट्टराईलाई नियुक्त गरेका छन् ।

काठमाडौं । सत्तारुढ दलभित्र खटपट चरमोत्सर्गमा पुगेका बेला सरकारले ठूलो संख्या प्रमुख जिल्ला अधिकारी (प्रजिअ) सरुवा गरेको छ । गृह

युरोपेली संघ ‘ईयू’ मा कोरोना भाइरस ‘भ्याक्सिनेसन पासपोर्ट’ अर्थात खोप राहदानीको प्रयोग गर्ने तयारी थालिएको छ । ग्रीस र अस्ट्रियाले

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आकस्मिकरुपमा मन्त्रिपरिषद् बैठक बोलाएका छन् । बैठक शुक्रवार आज साँझ ५ बजेका लागि बोलाइएको