प्रचण्ड शनिबार भारत जाने

१२ बैशाख २०७०, बिहीबार ०८:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ वैशाख । कोणकोणबाट गरिएको महिनौँको प्रयत्नपछि अन्ततः एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको भारत भ्रमण कार्यक्रम तय भएको छ । आगामी शनिबार उनी नयाँदिल्ली प्रस्थान गर्ने निश्चित भएको बताइएको छ । शनिबार साँझ भारत पुग्ने प्रचण्ड मंगलबार स्वदेश फर्कने कार्यक्रम तय भएको एमाओवादीनिकट सुत्रले जानकारी दिएको छ ।
भारत बसाइका क्रममा प्रचण्डले भारतीय प्रधानमन्त्री मनमोहन सिंह र विदेशमन्त्री सलमान खुर्सिदसँग विशेष भेट गर्ने कार्यक्रम रहेको छ भने भारतीय जनता पार्टी, कांग्रेस आईलगायतका अन्य थुप्रै पार्टीका नेताहरुसँग पनि प्रचण्डले भेटघाट र छलफल गर्ने बुझिएको छ । कांग्रेस अध्यक्ष सोनिया गान्धीसँग भने प्रचण्डले भेट पाउने या नपाउने अझै निश्चित नभएको स्रोतले जनायो ।
भारत पुगेको भोलीपल्ट प्रचण्डलाई त्यहाँका अग्रणी उद्योग वा अत्यन्तै सफल मानिएको जलविद्युत् आयोजनाको स्थलगत भ्रमण गराउने कार्यक्रम राखिएको बताइन्छ । प्रचण्डले आफ्नो भारत भ्रमण राजनीतिक भन्दा आर्थिक एजेण्डामा केन्द्रित रहने बताए पनि मूलतः राजनीतिक विषयवस्तुमै वार्ताहरु हुने नयाँदिल्ली स्रोतको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसले संसदीय दलको बैठक बोलाएको छ । आगामी शुक्रवार दिउँसो १ बजे संघीय संसद् भवन नयाँबानेश्वरस्थित ल्होत्से

न्यूयोर्क । रुसी विपक्षी नेता अलेक्सी नाभाल्नी विष प्रकरणमा अमेरिकाले रुसका शीर्ष अधिकारीमाथि प्रतिबन्ध लगाएको छ । अमेरिकाले रुसका शीर्ष