रेग्मी सरकारले निर्वाचन गराउनेमा लिलामणिको शङ्का

१२ बैशाख २०७०, बिहीबार ०७:३४ मा प्रकाशित

छविलाल बगाले, लमजुङ, १२ वैशाख । एकीकृत नेकपा माओवादीका केन्द्रीय सदस्य लिलामणि पोखरेलले सिङ्गो मुलुक माओवादीको एजेण्डामा घुमीरहेकाले अब माओवादीविना मुलुकको विकास सम्भव नहुने दाबी गरेका छन् । एनेकपा माओवादी लमजुङको बैचारिक तथा राजनितिक प्रशिक्षण कार्यक्रममा लमजुङ सदरमुकाम बेसीसहर आइपुगेका पोखरेलले वर्तमान सरकारले निर्वाचन गराउन ढिलाई गरे आन्दोलनमा उत्रने चेतावनी दिँदै सो कुरा बताएका हुन् । दोस्रो संविधानसभा निर्वाचनको तयारीमा एमाओवादी जुटीसकेको बताउँदै पोखरेलले निर्वाचनमा तयारी गरेको पार्टी आन्दोलनमा पनि जानसक्ने चेतावनी दिए ।
काबुभन्दा बाहिर परिस्थिति गएर असारमा चुनाव हुन नसके मंसिरमा गर्न सकिने भनिएकाले अब सरकारले मंसिरका लागि चुनावको मिति तोक्न ढिला गर्न नहुने उनले दाबी गरे । उनले निर्वाचनको विरुद्ध आन्दोलनमा उत्रिएका दलहरुसँग बार्ता थाल्न सरकारसँग आग्रह समेत गरे । सरकारले आन्दोलनरत दलसँग बार्ता गर्नका लागि वार्ता टोली बनाएपनि वार्ता आरम्भ नगरेको उनको गुनासो थियो ।
निर्वाचन आयुक्तहरुले नियुक्त गर्नुअघि तीन महिनाको समयमा निर्वाचन गर्न सकिने बताए पनि नियुक्त भएको भोलीपल्टैदेखि समय नपुग्ने भन्दै निर्वाचन गर्न आलटाल गरेको लिलामणिको आयोग छ । उनले निर्वाचनको वातावरण दलहरुले नभई सरकार आफैंले बनाउनुपर्ने बताए । हार ब्यहोर्नुपर्ने डरले केही दलहरु निर्वाचनमा जान डराइरहेको नेता जिकीर गर्दै एमाओवादीसँग हारिने डरले माओवादीइतरका दलहरु निर्वाचन ढिला गराउन उद्दत रहेको पोखरेलको भनाई थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।