दाउन्ने बजारको अस्तित्व नै समाप्त

१२ बैशाख २०७०, बिहीबार ०७:३३ मा प्रकाशित

दाउन्ने, १२ वैशाख । सडक विस्तारका नाममा नवलपरासी दुम्किवास गाविसस्थित दाउन्ने बजारको सिङ्गो बस्ती नै हटाएर अस्तित्व नै समाप्त पारिएकोप्रति शिवसेना पार्टी पश्चिमाञ्ल क्षेत्रिय समितिले आफ्नो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । सडक विस्तार र विकास कार्यको लागि सरकारबाट भएको कार्य राम्रो भए पनि  पनि त्यहाँका नागरिकलाई वैकल्पिक व्यवस्था नगरि अस्तव्यस्त रुपमा हटाइएको भन्दै शिव सेनाले आपत्ति जनाएको हो ।
दाउन्नेवासीका घर–टहरा हटाउने, भत्काउने क्रमम त्यहाँका नागरिकको पूरै रोजिरोटि नै गुमेको र वस्ती नै तहसनहस भएकोले तत्काल वैकल्पिक व्यवस्था गर्न माग गर्दे शिव सेनाले नवलपरासीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी केशव घिमिरेलाई  ज्ञापन पत्र बुझाएको छ । डोजर लगाएर बस्ती हटाइएका कारण अहिले दाउन्नेदेवि मन्दिरको संरक्षकको रुपमा रहेको सो वस्तीका नागरिकहरु खुल्ला आकाशमुनि बस्न बाध्य छन् । राज्य पक्षबाट भएको यो कार्य जवरजस्ती र अमानविय भएको ठहर गर्दै शिवसेनाले तत्काल पुनर्वास एवम् क्षतिपुर्ति दिलाउन माग गरेको छ । आफ्नो माग पुरा नभए आन्दोलनको कडा कार्यक्रम घोषणा गरेर आन्दोलन गर्ने बताएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । माध्यमिक शिक्षा परीक्षा एसईईको परीक्षा जेठ १३ गतेबाट शुरु हुने भएको छ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको मंगलबार बसेको

काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाकी सांसद कोमल वलीले विघटित नेकपा नेता रघुजी पन्त विरुद्ध गाली बेइज्जतीको मुद्दा दायर गरेकी छन ।

काठमाडौं । सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) लाई एकता पहिलेकै अवस्थामा ब्यूँताएपछि पार्टी कार्यालय पनि

काठमाडौं । अभिनेतृ रेखा थापाले नेकपाका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सँग भेट गरेकी छन् । उनले समाजिक संजाल फेसबुकमा विप्लवसँग भएको