ठगी गर्ने ‘अधिकार’ खोज्दै सुन व्यवसायी सडकमा

११ बैशाख २०७०, बुधबार ०९:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ वैशाख । गत सोमबार सरकारी अनुगमन टोलीले सुन पसलमा छापा मारेर न्युरोड क्षेत्रका गणपति ज्वेलर्स, तेजमिन ज्वेलर्स र आबी डायमन्डका सुन जोख्ने तराजु नियन्त्रणमा लिएपछि सुरु भएको सुन व्यापारीहरुको विरोध बढ्दै गएको छ ।  सरकारले बजार अनुगमन गरेको विरोधमा सुन व्यवसायीले मंगलबार जुलुस प्रदर्शन गर्नुका साथै बजारसमेत  बन्द गराए । मंगलबार पनि अनुगमन टोली आउने खबर पाएपछि व्यवसायहरू सटर बन्द गरेर सडकमा उत्त्रिएका थिए । सुन पसलेले प्रमाणित नगरी तौल मेसिन प्रयोग गरिएको, बढी रसायन मिसाइएको र गुणस्तर कायम नगरेको कैफियत भेटिएको छ ।
अनुगमनबाट तीन सुन पसलमा अनियमितता, ठगीलगायतका कैफियत देखिएपछि थप पसलमा अनुसन्धान गरेर एकै पटक मुद्दा चलाउने तयारी चलिरहँदा व्यवसायीहरू विरोधमा उत्रेका हुन् । वाणिज्य तथा आपूर्ति व्यवस्था विभागले कैफियत भेटिएका सुन पसललाई कालोबजारी, गुणस्तर तथा नापतौल र उपभोक्ता संरक्षण ऐनअनुसार कारबाही अघि बढाउने तयारी गरेको छ ।
अनुगमनको विरोधमा व्यवसायीले मंगलबार दिनभरजसो काठमाडौंका अधिकांश सुन पसल बन्द गरेका थिए । यसरी ठग्न पाउने अधिकार खोज्दै व्यवसायी बिरोधमा उत्रिएपछि उपभोक्ता अधिकारवादी संस्थाले आश्चर्यका साथ आपत्ति जनाएको छ । अनुगमनको विरोध गर्नु भनेको ठग्न पाउनुपर्ने माग गरेजस्तै रहेको उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चका महासचिव ज्योति बानियाँले बताए ।  ुयो पित्तललाई सुन भनेर बेच्न पाउनुपर्छ भनेको हो ु भन्दै उनले यस्तो विरोधको सार्वजनिक निन्दा गर्नुपर्ने  बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहका नेताहरु निर्वाचन आयोग पुगेका छन् । पार्टीको नयाँ निर्णयबारे जानकारी गराउन र

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ

रुकुम (पूर्व) का कृषक ओखर खेतीतर्फ आकर्षित भएका छन् । प्रशस्त मात्रामा हाडे ओखर पाइने यस जिल्लाका कृषक पछिल्लो समय

गलकोट । बागलुङ जिल्लामा बर्सेनि सम्बन्धविच्छेदका घटना बढ्दै गएको छ । जिल्ला अदालत बागलुङमा परेका मुद्दा र फैसलाको तथ्याङ्कअनुसार सम्बन्धविच्छेद