वैद्य सहमतिमा आउने कोइरालाको दाबी

१० बैशाख २०७०, मंगलवार १७:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० वैशाख । चुनावको तिथि घोषणा नभए पनि राजनीतिक दलहरुलाई चुनावी रन्कोले छुन थालेको आभास हुन्छ । भावी निर्वाचनमा आआफ्ना दल विजयी हुने दाबी गर्न कुनै दलका नेतृत्व पनि पछि परेका छैनन् । यसै क्रममा नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले कांग्रेसप्रति नेपाली जनताको विश्वास बढ्दै गएकाले अबको निर्वाचनमा आफ्नो दल नै पहिलो हुने दाबी गरेका छन् । नेपाल प्रेस युनियन, बाँकेले मंगलबार आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै कोइरालाले यस्तो दाबी गरेका हुन् । निर्वाचन जनताको लोकतान्त्रिक अधिकार भएकाले त्यसको बर्खिलापमा जाने कसैलाई छुट नभएको पनि कोइरालाले बताए ।
माओवादीले चुनावको विरोध गरिरहेको सन्दर्भमा कोइरालाले निर्वाचनको विरोध गरिरहेका नेकपा-माओवादी लगायत अन्य ३३ राजनीतिक दललाई सहमतिमा ल्याइने प्रयास भइरहेको र अन्ततः उनीहरु सहमतिमा आउने दाबी गरे । सभापति कोइरालाले अहिले सबैको चासो लोकतन्त्र बन्नुपर्नेमा जोड दिँदै कात्तिक वा मङ्सिरमा पनि निर्वाचन भएन भने मुलुक सङ्कटमा पर्ने चेतावनी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट