दाहसस्ंकारको लागि दाउरा डिपो संचालनमा

१० बैशाख २०७०, मंगलवार ०७:०९ मा प्रकाशित

रुपन्देही, १० वैशाख ।  जिल्लाको ऐतिहासिक वाणगंगा नदिमा रहेको रामघाटमा दाहसंस्कारको लागि दाउराको समस्या भएपछि दाउरा बिक्री डिपो संचालनमा ल्याइएको  छ । कपिलवस्तु नगरपालिका  र जिल्लाका दक्षिणी ३५ वढि गाविसका वासिन्दाले दाहसस्कारको लागि रामघाटमा ल्याउंदा लास जलाउनको लागि समस्या परेको कारण सो समस्यालाई समाधान गर्न यो अभियानको थालनी गरिएको हो ।
जिल्ला वन आपुर्ति समिति र तिलौराकोट साझेदारी वनको समन्वय  गरि युवा दुत सामाजिक विकास केन्द्रलाई जिम्मा दिइएको छ ।  जसको व्यस्थापनको लागि तिलौराकोट साझेदारी वनवाट दाउरा ल्याउने र रामघाट नजिकैको क्षेत्र कपिलवस्तु नगरपालिका वडा नं १२ डेरवामा दाउरा विक्री डिपो स्थापना गरिएको छ । सो डिपोको उद्घाटन गदै जिल्ला वन अधिकृत कृष्णप्रसाद पोख्रेलले दाउराको सदुपयोग गरी सेवामुखी भावनाले काम गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।
यसैबीच थाइल्याडवाट  नेपाल भम्रणमा आएका भिक्षु पर्यटकले एक कार्यक्रमका विच तिलौराकोट नजिक रहेका अनाथ तथा विपन्न वर्गका ५ सय जनालाई खाद्यान्न वितरा्ण गरेका छन् । उनिहरुले चामल, दाल, नुन, मसला लगायतका साम्रगी कपिलवस्तु नगरपालीका वडा नं १२ मा रहेको सिद्धार्थ गौतम वुद्ध विहारमा स्थानीयलाई भेला गरी सामग्री वितरण गरेका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पर्यटन विकास आयोजना वागमती प्रदेश हेटौडा, मकवानपुरका सव–इन्जिनियर नेत्रप्रसाद लामिछाने ५० हजार रुपैयाँ घुससहित पक्राउ परेका छन् ।

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

खलङ्गा । जुम्ली मार्सी चामल र जैविक सिमीलगायत कृषिवस्तुका माग अन्तररष्ट्रिय बजारमा बढ्न थालेको छ । जिल्लाबाट पहिलोपटक रु छ