पहेँला पात बटुल्दै एमाओवादी मख्ख छ : ओली

१० बैशाख २०७०, मंगलवार ०७:०० मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त  खनाल, रुपन्देही, १० वैशाख । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता केपी शर्मा ओलीले एकीकृत माओवादी यतिबेला विचार र सिद्धान्तविहीन पार्टी बनेको बताएका छन् । ६५औं कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना दिवसका अवसरमा एमाले लुम्बिनी अञ्चल कमिटीले सोमबार बुटवलमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा बोल्दै ओलीले एमाओवादीले आफैले भन्दै आएको नयाँ जनवाद, २१ औँ शताब्दीको जनवाद, प्रचण्डपथ, जनमुक्ति सेना आदि सबै छाडेर अहिले कुनै धरातल नभएको पार्टी बन्न पुगेको दाबी गरे । नेता ओलीले एमाओवादी कम्युनिष्टको नाममा कलंक तथा ठग र लुटेराहरुको गिरोह मात्रै भएको आरोप पनि लगाए ।
अघिल्लो संविधानसभा चुनावमा एमाओवादीले बन्दुकको भरमा चुनाव जितेको तर्क गर्दै ओलीले अब हुने चुनावमा ऊ वास्तविक साइजमा आउने दाबी गरे । ‘जनताले प्रचण्ड, बाबुराम र मोहन वैद्यलाई कम्युनिष्ट मान्दैनन्’– ओलीले भने, ‘देशको सच्चा कम्युनिष्ट पार्टी एमाले हो भन्ने जनताले बुझिसके ।’ संविधानसभा चुनावमार्फत लोकतान्त्रिक संविधान बनाउन एमालेको वहुमत र लोकतान्त्रिक शक्तिहरुको २ तिहाई सिट ल्याउन सानातिना मतभेदमा नअल्झेर चुनावमा केन्द्रीत हुन ओलीले कार्यकर्ताहरुलाई निर्देशन दिए । पार्टी छाडेका नेता रामचन्द्र झाहरुप्रति संकेत गर्दै ओलीले उनीहरु पहेंलिएर झरेका पात भएको र एमाओवादी त्यस्तै झरेका पातहरु बटुल्दैमा मख्ख परेको भन्दै ब्यङ्ग्य गरे ।
माक्र्सवाद, समाजवाद र जनताको वहुदलीय जनवाद विश्वमै सबैभन्दा वैज्ञानिक, आधुनिक र सामाजिक सिद्धान्त भएको दावी गर्दै ओलीले माक्र्सवादको विरोध गर्नेहरु मुर्ख र फटाहा मात्र हुनसक्ने टिप्पणी गरे । कार्यक्रममा एमाले नेताहरु देबेन्द्र घिमिरे, छविलाल विक, जानकी न्यौपाने, खिमलाल भट्टराई, गोपालभट्टराई लगायतले बोलेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सत्तारुढ नेकपा विवाद नटुंगिएसम्म कांग्रेसले भावी सरकारको बारेमा निर्णय नलिने भएको छ । पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाको निवास

काठमाडौं । विगत् १० महिनादेखि श्रीलंका कारागारमा रहेका २६ नेपाली महिला तत्काल छुट्ने सम्भावना नरहेको श्रीलंकास्थित नेपाली दूतावासले जनाएको छ

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापनापछि नेकपाका अध्यक्षद्वय पुष्पकमल दाहाल र माधवकुमार नेपालले भेटवार्तालाई तीव्र पारेका छन् । बिहीबार बामदेव गौतमसँगको भेटवार्तापछि

बुटवल । सेवाग्राहीसँग ५० हजार रुपैयाँ घुस लिएको आरोपमा रुपन्देहीको गैडहवामा कार्यरत सशस्त्र प्रहरीका प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर) सहित दुई जना