बलात्कार–पीडितलाई न्याय दिलाउन प्रदर्शन

९ बैशाख २०७०, सोमबार १३:०६ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ९ वैशाख । सामूहिक बलात्कारमा परेकी नवलपरासी सुनवलकी २१ वर्षीया महिलालाई न्याय र पीडकलाई कारबाहीको माग गर्दै पीडितका आफन्त र गाउँलेले बुटवलमा जुलुस प्रदर्शन गरेका छन् । जुलुस प्रदर्शनपछि उनीहरुले इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलमा धर्ना पनि दिए । रुपन्देही र नवलपरासीका विभिन्न गाउँबाट आएका महिला, बिद्यार्थी, बालबालिका, तथा अन्य गाउँलेहरुले प्रहरी कार्यालयमा धर्ना दिएका हुन् ।
यसअघिका घटनामा संलग्नलाई कारबाही नहुँदा आपराधिक प्रवृत्तिका व्यक्तिहरुको मनोबल बढेको भन्दै गाउँलेहरुले बलात्कारका घटनामा संलग्नलाई कुनै पनि हालतमा उन्मुक्ति नदिन आग्रह गरेका छन् । पीडितलाई न्याय, राहत तथा सुरक्षाको अनुभूति दिलाउन जरुरी रहेकाले गाउंलेहरु धर्ना दिन आएको सुनवलकी अगुवा महिला सुनिता अर्यालले बताउनुभयो । धर्नामा बलात्कार गर्नेलाई कारबाही गर, फरार अभियुक्तलाई पक्राउ गर, पिडितलाई उचित क्षतिपुर्ति दे लगायतका नारा लगाएका थिए । धर्ना तथा जुलुसमा भवानी आमा समुह, विभिन्न टोलका स्थानिय बासिन्दाहरुको उपस्थित रहेको थियो । यसैबीच रुपन्देहीका अधिकारकर्मीहरुले सामूहिक बलात्कारको शिकार भएकी पीडित महिलालाई न्याय, राहत र सुरक्षाको अनुभूति दिलाउन राज्यका सम्बन्धित निकाय समक्ष आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पर्यटन विकास आयोजना वागमती प्रदेश हेटौडा, मकवानपुरका सव–इन्जिनियर नेत्रप्रसाद लामिछाने ५० हजार रुपैयाँ घुससहित पक्राउ परेका छन् ।

काठमाडौं । प्रचण्ड नेपाल नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले संसदीय दलको नेतामा पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई दलको नेता चयन गरेको छ ।

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

नवलपरासी । सरकारले प्रतिबन्ध फुकुवा गरेसँगै नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ सार्वजनिक भएका छन् । नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व) नवलपुरको