मतदाता नामावली संकलनमा भएको अवरोधको सामूहिक प्रतिरोध गरिने

८ बैशाख २०७०, आईतवार २२:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ८ वैशाख । आइतबार बसेको उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिको बैठकले नागरिकता वितरण र मतदाता नामावाली अद्यावधिक कार्यमा स्थानीय सहयोग जुटाउने निर्णय गरेको छ । ती दुवै कार्यमा भइरहेका वा हुन सक्ने अवरोधलाई ध्यानमा राखेर स्थानीयस्तरका आ-आफ्ना समितिबाट सहयोग गर्ने निर्णय भएको बैठकपछि नेपाली कांग्रेसका नेता डा. रामशरण महतलाई उद्धृत गर्दै राससले जनाएको छ । बताइएअनुसार संविधानमा गरिएको पछिल्लो संशोधनबमोजिम सरकारले नागरिकता वितरणका लागि देशका विभिन्न ठाउँमा टोली खटाएको तथा निर्वाचन आयोगले आफ्नो नियमित कार्यक्रमअन्तर्गत मतदाता अद्यावधिक कार्य गरिरहेको छ । ती दुवै कार्यमा नेकपा-माओवादीलगायत दलको असहयोग हुँदै आएको छ ।
हरेक महिना संयोजक फेरिने प्रावधानअनुसार कांग्रेसका सभापति सुशील कोइराला संयोजक भएपछि पहिलो पटक समितिको बैठक बसेको हो । बैठकमा एमाओवादीबाट अध्यक्ष दाहाल, उपाध्यक्षद्वय डा बाबुराम भट्टराई र नारायणकाजी श्रेष्ठ, कांग्रेसबाट सभापति कोइराला, महामन्त्री सिटौला र नेता डा. महत, नेकपा (एमाले)बाट अध्यक्ष झलनाथ खनाल र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल तथा संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाका तर्फबाट विजयकुमार गच्छदार र महन्थ ठाकुर सहभागी थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुखमा नेकपा माओवादी केन्द्रकी मेयर उम्मेदवार रेनु दाहालले फराकिलो अग्रता लिएकी छन् । पछिल्लो सार्वजनिक मतपरिणमअनुसार गठबन्धनकी

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाको प्रमुख पदमा स्वतन्त्रतर्फबाट उम्मेदवारी दिएका बालेन्द्र शाहले फराकिलो अग्रतालाई कायमै राखेका छन् । मुख्य निर्वाचन अधिकृत कार्यालय

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

काठमाडौं ।स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणनाको नजिता आउने क्रम चलिरहेको छ। अहिलेसम्म देशभरका चार सय ४ स्थानीय तहको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक