सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज बस्दै

२२ चैत्र २०६८, बुधबार ०९:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । माओवादी लडाकुको रेखदेख तथा पुनस्थापनासम्बन्धी सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज फेरि बस्दैछ । बैठक समिति मातहतको सचिवालयको कार्यालय नयाँ बानेश्वरमा साँझ ५ बजेपछिका लागि बोलाइएको छ । दर्जा मिलान र सैनिक नियमावलीमा कुरा नमिलेपछि पछिल्लोपटक बसेको बैठक निष्कर्षविहीन हुँदै आएको छ । आजको बैठकमा प्राविधिक विवादमा सहमतिका लागि प्रयास गरिने नेताहरूले बताएका छन् । सैनिक नियमावली अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्ने नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेको अडानमा माओवादीले असहमति जनाएपछि यसअघि आइतबार बसेको बैठक विना निस्कर्ष टुङ्गिएको थियो ।
यसैबीच विशेष समितिको बैठक अघि आजै मुख्य दलहरूबीच सहमति हुन बाँकी रहेका विषयहरूमा छलफल हुने भएको छ । दिउँसो बस्ने बैठकमा प्राविधिक विषयमा छलफल हुने छ । हिजोका लागि तय गरिएका बैठक नेताहरू राजधानी बाहिर रहनुभएकोले आजका लागि सारिएको हो । दलहरूबीच दर्जा निर्धारणपछि पनि तालिमअघि अवकाश रोज्न दिने, छनौट तालिम र नियुक्तिको प्रक्रियामा जाने, छनौट गर्दा गम्भीर मानअधिकार हनन् गर्नेलाई  समायोजन नगर्नेलगायतका विषयमा सहमति भइसकेको छ भने माओवादीको दर्जा सिफारिशलाई आधार मान्ने, छनौट समितिमा माओवादीको प्रतिनिधित्व राख्ने नराख्ने, लडाकुको तालिम नयाँ भर्नाभन्दा छोट्याउने कि नछोट्याउने भन्ने विषयमा सहमति हुन बाँकी रहेको छ । यही चैत ३० गतेभित्रमा समायोजनको प्रक्रिया टुङ्ग्याइने नेताहरूले सहमति गरिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार