सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज बस्दै

२२ चैत्र २०६८, बुधबार ०९:४० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २२ चैत । माओवादी लडाकुको रेखदेख तथा पुनस्थापनासम्बन्धी सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक आज फेरि बस्दैछ । बैठक समिति मातहतको सचिवालयको कार्यालय नयाँ बानेश्वरमा साँझ ५ बजेपछिका लागि बोलाइएको छ । दर्जा मिलान र सैनिक नियमावलीमा कुरा नमिलेपछि पछिल्लोपटक बसेको बैठक निष्कर्षविहीन हुँदै आएको छ । आजको बैठकमा प्राविधिक विवादमा सहमतिका लागि प्रयास गरिने नेताहरूले बताएका छन् । सैनिक नियमावली अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्ने नेपाली काङ्ग्रेस र नेकपा एमालेको अडानमा माओवादीले असहमति जनाएपछि यसअघि आइतबार बसेको बैठक विना निस्कर्ष टुङ्गिएको थियो ।
यसैबीच विशेष समितिको बैठक अघि आजै मुख्य दलहरूबीच सहमति हुन बाँकी रहेका विषयहरूमा छलफल हुने भएको छ । दिउँसो बस्ने बैठकमा प्राविधिक विषयमा छलफल हुने छ । हिजोका लागि तय गरिएका बैठक नेताहरू राजधानी बाहिर रहनुभएकोले आजका लागि सारिएको हो । दलहरूबीच दर्जा निर्धारणपछि पनि तालिमअघि अवकाश रोज्न दिने, छनौट तालिम र नियुक्तिको प्रक्रियामा जाने, छनौट गर्दा गम्भीर मानअधिकार हनन् गर्नेलाई  समायोजन नगर्नेलगायतका विषयमा सहमति भइसकेको छ भने माओवादीको दर्जा सिफारिशलाई आधार मान्ने, छनौट समितिमा माओवादीको प्रतिनिधित्व राख्ने नराख्ने, लडाकुको तालिम नयाँ भर्नाभन्दा छोट्याउने कि नछोट्याउने भन्ने विषयमा सहमति हुन बाँकी रहेको छ । यही चैत ३० गतेभित्रमा समायोजनको प्रक्रिया टुङ्ग्याइने नेताहरूले सहमति गरिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको