यौनप्यास मेटाउने क्रममा रंगेहात समातिएका जोडीमाथि सार्वजनिक मुद्दा

८ बैशाख २०७०, आईतवार १६:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ८ वैशाख । अस्कल क्याम्पसका स्ववियु सभापति कमल बस्नेत काठमाडौं सुनधारास्थित गेस्टहाउसबाट पेसेवर महिलासहित रंगेहात पक्राउ परेकै दिन इटहरीका होटल तथा रेस्टुराँमा यौनक्रिडा गरिरहेको अवस्थामा फेला परेका २१ जनालाई प्रहरीले सार्वजनिक ऐनअन्तर्गत मुद्दा चलाएको छ। यो साता इलाका प्रहरी कार्यालय र जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुनसरीबाट परिचालन भएका टोलीले होटलमा छापा मारेर ती यौनप्यासी तथा यौन व्यवसायी युवायुवतीहरुलाई पक्राउ गरेका थिए ।
यस हप्ता होटल तथा रेस्टुराँबाट पक्राउ परेका ती सबैलाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय इनरुवामा राखेर मुद्दा चलाइएको इलाका प्रहरी कार्यालय इटहरीका प्रहरी निरीक्षक रवीन कार्कीले जनाए । यो हप्ता इटहरीको ब्ल्यूस्टार, इटहरी होटल र गुरुङ होटलबाट १३ जना अवैध यौनकर्मीलाई पक्राउ गरिएको थियो। त्यसैगरी यसै हप्ता न्यू रुमा होटलबाट तीन जना र बस स्टेसनमा रहेको कान्तिपुर होटलबाट पाँच जनालाई पक्राउ गरिएको थियो। अहिले अवैध यौनधन्दा चलाउने होटलमा प्रहरीले निगरानी बढाएको छ।
महिला तथा बालबालिकामाथि हुने दुर्व्यवहार, घरेलु हिंसा तथा जातीय छुवाछूतलगायतका विषयमा कडाइका साथ अनुगमन गर्न र त्यस्ता घटनामा संलग्न व्यक्तिलाई छानबिन गरी कानुनको दायरामा ल्याउन प्रहरी परिचालन हुन थालेको राससले जनाएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।