गुल्मीमा अहिले सम्मकै ठुलो असिना–पानी

८ बैशाख २०७०, आईतवार १०:२३ मा प्रकाशित

गुल्मी, ८ वैशाख । गुल्मीको सदरमुकाम तम्घासको छिमेकी गाविस दुविचौरमा हालसम्मकै सर्वाधिक क्षति हुनेगरी असिना–पानी परेको छ । असिना–पानीले ‘तरकारी खेतीका साथै अन्य हिउँदेबाली पुरै नस्ट भएको छ । मकै छर्नका लागि जोतिएको बारी असिना–पानीले बगाएर बगरमा परिण्ँत भएको स्थानीय कमल अर्यालले बताए । ‘दुविर्चौर गाविसका ८ र ९ नंबर वडा तथा सिमौचौर–६ मा बढी क्षति हुने गरी असिना परेको उनले बताए । भर्खर बनाउँदै गरेका घरसमेत भत्किने अवस्थामा पुगेको जनाउँदै उनले भने– ‘तम्घासमा २०६२ सालमा परेको असिना सबैभन्दा ठुलो मानिन्छ, तर त्योभन्दा पनि ठुलो असिना दुविचौरमा प¥यो ।’ 
करोडौँको तरकारी खेती तथा हिउँदेबाली नस्ट हुनुका साथै मकै छर्न लागिएको बारी बगाउँदा यसपाली दुविचौर ८, ९ र सिमीचौर ६ का जनाताले भोकमरीको सामाना गर्नुपर्ने देखिएको बताइएको छ । सम्बन्धित निकायले तत्काल असिनाले क्षति पुगेका स्थानमा राहत कार्यक्रम घोषणा गर्नुपर्ने स्थानीयले माग गरेका छन् ।
– चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।