बाबुरामले किन गरे राष्ट्रपतिमाथि प्रहार ?

७ बैशाख २०७०, शनिबार ०८:५० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ वैशाख । एमाओवादीका उपाध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले राष्ट्रपतिद्वारा पटक–पटक सत्ता कब्जाको प्रयत्न गरेको भनी हालै दिएको अभिव्यक्तिले राजनीतिक वृत्तमा सनसनी मच्चाएको छ । पूर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका व्यक्तिले कुनै पनि अभिव्यक्ति दिँदा तथ्यमा आधारित भई संयमताका साथ दिनुपर्ने मान्यतालाई उपेक्षा गर्दै यस्तो गम्भीर प्रकृतिको अभिव्यक्ति किन दिए भन्ने कुराको विविध कोणबाट व्याख्या–विश्लेषण गर्ने प्रयास पनि भएका छन् । पूर्वप्रधानमन्त्रीको अभिव्यक्तिलाई गम्भीरतापूर्वक लिइन्छ र सामान्यतया त्यो सत्यतथ्यमा आधारित हुन्छ भन्ने मान्यता छ । यसरी यतिबेला अचानक डा. भट्टराईले किन राष्ट्रपतिमाथि यस्तो आक्षेप लगाए भन्ने जिज्ञासा चौतर्फी उठ्नु अस्वाभाविक पनि छैन ।
शुक्रबार आफ्नै निवासमा सञ्चारकर्मीहरुसँग गोप्य भन्दै उनले राष्ट्रपतिको सत्ता कब्जाको प्रयाश बारे बताएका थिए । ‘सरकार सचेत भएकोले राष्ट्रपतिको प्रयास असफल भएको’उनको दाबी छ । डा भट्टराइले राष्ट्रपतिले जेठ १५, साउन ७, कात्तिक पहिलो र मंसिर दोश्रो हप्ता सत्ता आफ्नो हातमा लिन खोजेको आरोप लगाएका हुन् । जेठ १५ गते संविधानसभा विघटन भएपछि अवैधानिक भनेर हटाउने तयारी गरेकोमा आफूले संविधान सभाको म्याद छँदै निर्वाचनको मिति तोकेर राष्ट्रपतिको प्रयास असफल पारेको उनको कथन छ । कात्तिकको पहिलो हप्ता प्रधान सेनापति गौरव शमशेर राणालाइ भेटेर राष्ट्रपतिले सत्ता कब्जा गर्ने कोशिस गरेपनि सेनाबाट सहयोग नपाएको उनको दाबी छ ।
यसरी भट्टराईले राष्ट्रपतिविरुद्ध प्रचार गर्नुको मूल कारण भावी चुनावमा पार्टीको पक्षमा जनमत बटुल्ने एक अस्वस्त कसरत हो भन्ने टिप्पणीकारहरुको भनाई रहे पनि यस बारेमा राष्ट्रपति निवासले भने कुनै आधिकारिक प्रतिक्रिया सार्वजनिक गरेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट