मधेसमा जन्मिएको सदभावना ‘राष्ट्रिय’ बनेको दाबी

५ बैशाख २०७०, बिहीबार २२:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ वैशाख । रेग्मी सरकारको आयुबारे अनेक अडकलबाजी चलिरहेको बेला सद्भावना पार्टीका अध्यक्ष राजेन्द्र महतोले वर्तमान सरकारले मंसिरबाट उताको समय देख्न नपाउने अभिव्यक्ति दिएका छन् । खिलराज रेग्मीको नेतृत्व सत्ता र शासनका लागि नभई केवल चुनावका लागि भएको र चुनावी डेटलाईन मंसिरसम्म मात्र रहेको मलंगवामा आयोजित पार्टीको एक सभामा महतोले जनाए । सरकारलाई सत्ता र शासन चलाउन छोडेर चुनावमा केन्द्रित हुन पनि महतोले आग्रह गरे।
असारमा निर्वाचनको सम्भावना सकिएको स्वीकार गर्दै महतोले मंसिरमा चुनाको तिथि तय गरेर सरकारले जनगणनाको अधारमा निर्वाचन क्षेत्र निर्धारण, संवैधानिक रुपमा गाउँ गाउँमा टोली मार्फत नागरिकता वितरण र मतदाता अद्यावधिक गर्नु पर्ने बताए। नेकपा(माओवादीसहितका दलले उठाउँदै आएको सरकार विघटनको माग चुनाव विथोल्ने षडयन्त्र रहेको दाबी उनले गरे । दोश्रो पटक हुन लागेको संविधानसभाको चुनाव राजनीतिक दलका लागि अग्नि परीक्षा रहेको उनको कथन थियो । मधेशमा जन्मेर क्षेत्रीय पार्टी भएर जनतामा जमेका सद्भावना अब राष्ट्रिय पार्टी भएर लोकप्रिय भएको भन्दै महतोले आफ्नो पार्टी कांग्रेस र एमालेको विकल्प भएको दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

देशभर पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार हजार ९६१ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । यो सङ्ख्या शनिबार देखिएको नयाँ

काठमाडौं । संघीय संसद्अन्तर्गत प्रतिनिधिसभाको बैठक आगामी १६ माघमा बोलाइएको छ । यसअघि ३ माघमा बस्ने गरी बोलाइएको बैठक कोभिड

नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्व उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले भर्खरै सम्पन्न नेपाली कांग्रेसको १४औँ महाधिवेशनपछि पार्टीमा कुनै असहजता नरहेको बताउनुभएको

म्याग्दीका सरकारी कार्यालयबाट सेवा लिन र होटलमा बस्न कोरोनाविरुद्धको खोप लगाएको कार्ड अनिवार्य देखाउनुपर्ने भएको छ । जिल्ला कोभिड–१९ सङ्कट