पशुपती तथा बुद्द मन्दिर म्यारिल्याड अमेरिकाद्वारा नयाँ बर्ष २०७०

३ बैशाख २०७०, मंगलवार ०२:१५ मा प्रकाशित

बिमला अधिकारी । वासिंगटन डिसी, नेपाली नयाँ वर्ष २०७०को आगमनलाई स्वागत गर्दै अमेरीकाको डिसी मेट्रो एरियामा बस्ने नेपालीहरूले विविध कार्यक्रम गर्दै नयाँ वर्ष मनाएका छन् । अमेरीकाको राजधानी वासिंगटन डि सी मेट्रो एरियामा रहेको नेपालीहरूको मन्दीर NECC को आयोजनामा आफ्नै मन्दीर परिसरमा ति कार्यक्रमहरु आयोजना गरिएका थिए। मन्दीर भएकाले दिनभरि धार्मिक कार्यक्रमहरु गरि सधै जस्तै एस पटकपनि नयाँ वर्षको कार्यक्रम NECC को आयोजनामा भएको मन्दीरका सचिब खिलेन्द्र न्यौपानेले बताउदै सबैलाई नयाँ बर्षको सुभकामना व्यक्त गर्नु भयो ।

दिनभरीमा चार चरणमा कार्यक्रम संचालन गरिएको थियो । कार्यक्रमको पहिलो चरणमा बुद्ध भजन तथा ध्यान सम्बन्धि कार्यक्रम गरिएको थियो ।

दोश्रो चरणमा सामुहिक रुपमा नयाँबर्षको पूजा तथा सत्यनारायणको पूजा गरिएको थियो । पूजा कार्यक्रममा डिसी वरपरबाट आफुले आशा गरेको भन्दा पनि धेरै मानिसहरूको सहभागिता भएको कार्यक्रम संयोजक सरोज प्रजापतीले बताउनु भयो । उहाले यो सहभागितालाई मध्यनजर गर्दै आगामी दिनमा यस्ता कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिदै जाने पनि बताउनु भयो । कार्यक्रमको तेश्रो चरणमा कुशल गायक तथा संगितकार श्याम शुन्दर आचार्यले बालबालिकाहरुलाई कसरि संगित तर्फ़ आकर्षित गर्न सकिन्छ भन्ने बारेमा प्रशिछण दिनु भएको थियो । नेपाल देखिनै संगित बिद्यालय संचालन गर्दै आउनुभएका आचार्यले कार्यक्रममा एकल भजन पनि प्रस्तुत गर्नुभएको थियो । कार्यक्रममा देखिएको उत्साहलाई मध्यनजर गर्दै अब छिट्टै संगित प्रशिछण कार्यक्रम आचार्यलाई साथमा लिएर संचालन गरिने कुरा कार्यक्रम संयोजक बिनय अर्यालले बताउनु भयो ।

कार्यक्रमको चौथो चरणमा गेथस्बर्ग स्थित नेपालीहरुको साइभजन समूह द्वारा साइभजन प्रस्तुत गरिएको थियो । नयाँ वर्ष पारेर यस्तो धार्मिक कार्यक्रमहरु संचालन हुदा बिभिन्न कार्यक्रमहरु हुदाहुदै पनि उल्लेख्य रुपमा जनसहभागिता भएको देख्दा यस्तो कार्यक्रमहरु निरन्तर रुपमा गर्दै जानुपर्ने कुरा NECC कअ सदस्य मकर रायमाझीले बताउनु भयो । दिन भरको ब्यस्त कार्यक्रममा डिसी मेट्रो वरपरका नेपालीहरुको उल्लेख्य उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत