टुंगियो शान्तिप्रक्रिया

३१ चैत्र २०६९, शनिबार ०५:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३१ चैत । तत्कालिन माओवादी र सरकारबीच २०६३ म‌ंसिर ५ गते बृहत शान्ति सम्झौता भएपछि सुरु भएको शान्तिप्रकियाको टुंगिएको छ । माओवादी सेनाका लडाकुको रेखदेख, समायोजन र पुनस्र्थापनासम्बन्धी विशेष समितिेको शुक्रबार बसेको अन्तिम बैठकले शान्ति प्रक्रिया टुंगिएको जनाएको हो । समितिले सेनाको तालिम छाडेर जान चाहने एक अधिकृतसहित ४७  पूर्व लडाकु लाई दुईलाख ५५ हजार रुपैयाँ दिने निर्णय पनि गरेको छ । हाल करिब १४ सय एमाओवादी  पूर्व लडाकु नेपाली सेनामा समायोजन हुनका लागि तालिमरत छन् । समायोजन प्रक्रियाका कुनै काममा जटिलता उत्पन्न भए समन्वयनका लागि बालानन्द शर्मालाई संयोजकको रुपमा निरन्तरता दिने निर्णय समिति बैठकले गरेको छ । समितिको म्याद आज शनिबार समाप्त भएको हो । समितिको संयोजक प्रधानमन्त्री हुने व्यबस्था भएअनुसार शुक्रबारको बैठकको अध्यक्षता निवर्तमान प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। राष्ट्रियसभाको निर्वाचन सकिएसँगै सत्ता गठबन्धनको भविष्य के हुन्छ भन्ने प्रश्न उब्जिएको छ। सत्ताघटकका अन्य दलले गठबन्धनलाई आगामी संघीय र

काठमाडौं।एमालेमा गएका पूर्वमाओवादी नेताहरू अहिले पछुताउन थालेका छन् । एमाले नेतृत्व व्यक्तिवादी भएको र आफ्ना गुनासोको सुनुवाई नगरेको भन्दै केहि

काठमाडौं । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमनका कर्मचारीले कार्यालय समयमा मोबाइल चलाउन नपाउने भएका छन् । त्रिभुवन विमानस्थल अध्यागमन कार्यालयले शुक्रबार एक

काठमाडौँ । राष्ट्रिय फुटबल टोलीका कप्तान किरणकुमार लिम्बूले मौरिससविरुद्धको खेलमा नयाँ अनुभव बटुल्ने बताएका छन् । मौरिससविरुद्धको पहिलो मैत्रीपूर्ण खेलअघि